VBTAI sākusi veikt iepriekš nesaskaņotas pārbaudes bērnu namos; vienā no tiem atklāta vardarība

1 komentārs
VBTAI sākusi veikt iepriekš nesaskaņotas pārbaudes bērnu namos; vienā no tiem atklāta vardarība
Ilustratīvs foto. (Foto: Pixabay.com)

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) ir sākusi pārbaudes dažādās sociālās aprūpes iestādēs, iepriekš par to nebrīdinot un vienā no iestādēm atklāta vardarība – tā intervijā “900 Sekundēm” apliecināja iestādes vadītāja Marianna Dreja.

VBTAI ir sākusi rīkot pārbaudes bērnunamos, par kurām iepriekš nebrīdina. Daudziem tas nepatīk. Bērni bijuši nesagatavoti un ziņojuši par vardarbību. Kā norāda inspekcijas vadītāja, šogad ir ierosinātas 14 lietvedības 14 iestādēs – starp tām ir ne tikai bērnunami.

“Par to ir dalītas jūtas, jo daudziem varētu nepatikt negaidītas pārbaudes un tām nevar sagatavoties. Pārbaudes ir pārsteigums arī priekš pārbaudāmajiem – ir daudz sīkas lietas un formālas lietas, kas jānovērš, bet tas nav izdarīts,” saka VBTAI vadītāja.

“Bērni ir ļoti ietekmējama grupa un pieaugušajiem, kas ar viņiem strādā nav iespējas ietekmēt viņus un viņu viedokli. (..) Ja pārbaude ir padziļināta, tā notiek divas dienas. Pirmajā dienā atsevišķi bērni paziņo, ka pret viņiem tiek pielietota fiziska vardarbība – viņus par sodu ieslēdz telpās, utt.. Bet nākamajā dienā pēkšņi tie paši bērni saka: nē, mēs laikam ne tā bijām sapratuši, viņa laikam pati ieslēdzās un nevarēja tikt ārā. Tas nozīmē, ka pa to laiku, kamēr mēs neesam uz vietas jo naktīs mēs neatrodamies bērnunamos, pieaugušie ar šiem bērniem jau ir izrunājuši un viņu viedoklis ir mainījies,” par pieredzēto stāsta Dreja.

Viņa norāda, ka vienā no bērnunamiem atklāta vardarbība, taču tā ir novērsta. Viņa gan neatklāja, kurā no bērnunamiem tas noticis.

Intervija ar Mariannu Dreju