VBTAI: bērnunama bērni pēc institūciju pamešanas kļūst par potenciāliem cilvēktirdzniecības upuriem

2 komentāri

Neņemot vērā to, ka pēdējos gados Latvijā aktīvāka kļuvusi audžuģimeņu kustība, bērnunamos joprojām dzīvo simtiem bērnu un jauniešu.

Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija un tiesībsargs vērš uzmanību, ka dzīvošana institūcijās atstāj graujošu ietekmi uz visu turpmāko dzīvi. Tomēr ar to nekas nebeidzas – arī pēc tam, kad šiem cilvēkiem institūcija ir jāpamet, viņi tiek pamesti likteņa varā.

Latvijas likumdošana arī noteic, ka jauniešiem, kas pametuši bērnunamus, pienākas ikmēneša iztikas pabalsts – 64 eiro mēnesī, kura apmērs nav mainījies vairāk nekā 10 gadus. Ar piebildi – pabalsts tie piešķirts tikai gadījumā, ja jaunietis mācās. Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā norāda, – nespējot nodrošināt sev iztiku, šie cilvēki kļūst par potenciāliem cilvēktirdzniecības upuriem.

Marianna Dreija
VBTAI direktore

Izejot no sistēmas – es nezinu, cik daudz cilvēku ar 2 eiro dienā ne tikai uz ēdienu, bet vispār uz savas dzīves nodrošinājumu varētu iztikt, un viņam vajag darbu. Ņemot vērā, ka 18 gadu vecumā diez ko daudz profesionālās izglītības un dotības nav, tad normālu darbu viņi dabūt nevar. Ja kāds viņam pasaka, ka par grīdas slaucīšanu Lielbritānijā var dabūt 5000, viņi ļoti labprāt šim sapnim noticēs.

Eksperti norāda, – šobrīd bērn namā uzaugušo jauniešu likteņi atkarīgi tikai no līdzcilvēku atbalsta, jo ar valsts nodrošinātajiem pabalstiem sākt patstāvīgu dzīvi nav iespējams.

TOP komentāri

  • Juris Bickovskis
    0 0 0

    Juris Bickovskis

    Tas ir viss ko valdība ir izdarījusi un sabiedrība ir pieļāvusi.
    Galvenais, ka simtgadei tika iztērēti 100 milijoni...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl