Komentāri
Vasarniek, ņem vērā! Ultravioletais starojums šajās dienās ir īpaši augsts
Foto: Flickr.com / Matteo Magro

Pēdējās dienās ultravioletā starojuma līmenis Latvijā ir sasniedzis vienu no augstākajiem šovasar, Skaties.lv informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC). Iedzīvotāji ir aicināti pret to attiekties nopietni un, uzturoties saulē, izmantot dažādus aizsarglīdzekļus.

Kā Skaties.lv skaidro LVĢMC Prognožu daļas vadītājs Andris Vīksna, Latvijā ultravioletā starojuma indeksu (UV) mēra tikai Rucavā. Ņemot vērā pagājušās nedēļas tveici, UV līmenis ir būtiski palielinājies – ceturtdien tas sasniedza 5,5, bet svētdien uzkāpa jau līdz 6,3.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirmdienas pēcpusdienā indeksa līmenis sasniedzis vēl lielākus apmērus – 6,5. Šīs vasaras rekords šajā ziņā fiksēts 2. jūnijā, kad ultravioletais starojums sasniedzis 7,9.

Atpūtnieki pie jūras:

LVĢMC pārstāvis norāda, ka Latvijā nav noteikti UV bīstamības kritēriji, taču tradicionāli paaugstināta indeksa vērtība tiek pieņemta, sākot no 5-6.

Tas liek secināt, ka šobrīd starojuma līmenis ir augsts, un iedzīvotājiem, atrodoties saulē, ir jāseko līdzi savai drošībai. Paaugstināta ultravioletā starojuma ietekme uz cilvēku gan ir atkarīga no viņa veselības stāvokļa, ādas tipa u.c. individuāliem kritērijiem.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl