Vasarniek, ņem vērā! Ultravioletais starojums šajās dienās ir īpaši augsts

Pievienot komentāru
Vasarniek, ņem vērā! Ultravioletais starojums šajās dienās ir īpaši augsts
Foto: Flickr.com / Matteo Magro

Pēdējās dienās ultravioletā starojuma līmenis Latvijā ir sasniedzis vienu no augstākajiem šovasar, Skaties.lv informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC). Iedzīvotāji ir aicināti pret to attiekties nopietni un, uzturoties saulē, izmantot dažādus aizsarglīdzekļus.

Kā Skaties.lv skaidro LVĢMC Prognožu daļas vadītājs Andris Vīksna, Latvijā ultravioletā starojuma indeksu (UV) mēra tikai Rucavā. Ņemot vērā pagājušās nedēļas tveici, UV līmenis ir būtiski palielinājies – ceturtdien tas sasniedza 5,5, bet svētdien uzkāpa jau līdz 6,3.

Pirmdienas pēcpusdienā indeksa līmenis sasniedzis vēl lielākus apmērus – 6,5. Šīs vasaras rekords šajā ziņā fiksēts 2. jūnijā, kad ultravioletais starojums sasniedzis 7,9.

Atpūtnieki pie jūras:

LVĢMC pārstāvis norāda, ka Latvijā nav noteikti UV bīstamības kritēriji, taču tradicionāli paaugstināta indeksa vērtība tiek pieņemta, sākot no 5-6.

Tas liek secināt, ka šobrīd starojuma līmenis ir augsts, un iedzīvotājiem, atrodoties saulē, ir jāseko līdzi savai drošībai. Paaugstināta ultravioletā starojuma ietekme uz cilvēku gan ir atkarīga no viņa veselības stāvokļa, ādas tipa u.c. individuāliem kritērijiem.