Vasaras statistika: divi no trīs nelaimes gadījumiem notiek mājās

0 Komentāru
Vasaras statistika: divi no trīs nelaimes gadījumiem notiek mājās
LETA

Šovasar visvairāk atlīdzību pieteikumu – 68% – nelaimes gadījumu apdrošināšanā saistīti ar sadzīves traumām, savukārt katras ceturtās atlīdzības cēlonis – sporta trauma, liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA apkopotie dati.

Šogad vasaras sezonā 68% no kopējā atlīdzību skaita nelaimes gadījumu apdrošināšanā saistīti tieši ar sadzīves traumām.

Visbiežāk – 27% gadījumu sadzīves traumas gūtas, veicot mājas un dārza darbus un neapdomīgi darbojoties ar instrumentiem – remontdarbu laikā, pļaujot zāli, uzkopjot mājas teritoriju. Salīdzinoši daudz pieteikumu – 11% – saistīti ar kritieniem no kāpnēm. Tāpat aktuālas ir bijušas traumas atpūtas laikā (8%) un pludmalē (5%).

Lai veicinātu sabiedrības izglītošanu par drošību pludmalē, apdrošinātājs BALTA šī gada augustā sadarbībā ar Rīgas domi uzsāka informatīvu projektu Lai droša atpūta, deviņās publiskajās peldvietās izvietojot informatīvas norādes ar ieteikumiem drošai atpūtai.

Kā otrs nozīmīgākais negadījumu cēlonis saskaņā ar BALTA datiem šajā vasarā bijušas dažāda veida sporta traumas, ar kurām saistīts katrs ceturtais atlīdzību pieteikums jeb 25%.

Vasaras periodā visbiežāk pieteiktās traumas ir dažāda veida brūces – 32%, kam seko lūzumi (13%) un sasitumi (11%). Smagākie veselības traucējumi ir saistīti ar galvas ievainojumiem, mugurkaula, iegurņa lūzumiem un citām dzīvībai bīstamām traumām.

Save

0 Komentāru