Vasaras sezonai “gatavojas” luksofori Rīgā

Pievienot komentāru

Ziema ir beigusies un vairs nav aiz kalniem arī vasaras sezona, kurai sākuši “gatavoties” pat luksofori, kurus sakopj pēc ziemas, vēsta TV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

Ūdens ir ieliets, un Rīgas pašvaldības aģentūras “Rīgas gaisma” Luksoforu dienesta elektrotehniķi Edgars Krūze un Juris Čaplinskis ir gatavi darbam.

Edgars šo darbu veic deviņus gadus. Spaiņi ar ūdeni un paštaisītās otiņas ar garu kātu palīdz signālaparātus ielu satiksmes regulēšanai savest kārtībā. Viena luksofora mazgāšana aizņem picas minūtes.

Un Edgars dodas pie nākamā luksofora.

Dienā parasti tiek nomazgāti līdz 20 luksoforiem.

Jo uz ielas ir intensīvāka satiksme, jo netīrāki ir arī luksofori. Taču putekļi mēdz sakrāties arī tādēļ, ka tuvumā atrodas koki, skaidro Edgars, rādot kādu luksoforu, kas atrodas Lielvārdes ielā.

“Šis ir netīrāks. Jūs varat redzēt, ka tas ir netīrs no priežu zariem. Tas būs ilgāk jāmazgā. Tas ir ļoti netīrs,” rāda Luksoforu dienesta elektrotehniķis Edgars Krūze.

Maiņā tiek mazgātas ne tikai signālaparātu gaismas, tās arī apseko ikdienas pārbaudē – nomaina spuldzes vai LED moduļus. Elektrotehniķu busiņā ir viss, kas viņu darbam ir nepieciešams.

“Te ir spuldzītes, kas jāmaina, tad ir visādi kronšteini priekš luksoforiem, ja kāds nolauž,” stāsta Luksoforu dienesta elektrotehniķis Edgars Krūze

Pašvaldības aģentūra “Rīgas gaisma” apkalpo 394 luksoforu objektu. Un tie obligāti vienreiz gadā jāmazgā.

Rīgas pašvaldības aģentūras (RPA) “Rīgas gaisma” tehniskais direktorsEdmunds Krēsle

“Mums diezgan spēcīgi ziemā sāla ceļus. Tas viss ar transportu tiek sacelts gaisā, nosēžas uz luksoforiem. Viņi paliek mazāk caurredzami, tam visam pievienojas vēl putekļi, tāpēc pavasarī sākam šo luksoforu apkopi.”

Kādas signālaparātu gaismas mazgāšanā piedalās dažas uzņēmuma “Rīgas gaismas” brigādes. Bet papildspēki nekad nenāk par ļaunu, tāpēc pēc nelielas apmācības arī “900 sekunžu” žurnāliste Natālija Valdniece devās palīgā. Izrādās, ka bija jāsāk ar pašiem stikliņiem, nevis ar visu pārējo.

Natālijai tik ātri negāja kā Jurim un Edgaram, bet viņa ļoti centās.

Luksofori parasti tiek mazgāti tikai pēc tam, kad tiek sakoptas ielas un atbrīvotas no smiltīm, kas sakrājušās ziemas periodā.

Lia gan no malas izskatās, ka šis pasākums ir diezgan viegls, tomēr pūles jāpieliek, lai viss sanāk labi.