Vasarā sarosījušies mājokļu zagļi – visbiežāk zog viegli aiznesamas mantas

0 Komentāru

Vasarā mājokļi tiek apzagti biežāk. Garnadži izmanto atvaļinājumu laiku, kad pilsētnieki dodas gaidītajā atpūtā. Turklāt izrādās, ka ceturtā daļa no visām mājokļu zādzībām notiek tādēļ, ka nav aizslēgtas ārdurvis.

Ik dienu tikai Rīgā un tās apkaimē vien vidēji notiek piecas zādzības no dzīvokļiem un privātmājām. Vasarā patiešām pieaug risks tikt apzagtam, stāsta policijā, jo cilvēki paši mēdz būt izklaidīgi. Likumsargi uzsver, ka nenāk par sliktu arī dzīvoklī vai mājā ierīkot signalizāciju un pateikt kaimiņiem, ka braucat prom.

Dāvis Ķepītis
Valsts policijas Rīgas reģiona pārvalde Kriminālpolicijas pārstāvis

Mēs ik pa laikam cenšamies atgādināt cilvēkiem, ka tas ir diezgan svarīgi, jo jebkurš šķērslis zaglim ir šķērslis, jo viņš var pārdomāt un aiziet uz māju, kur vieglāk iekļūt.

Parasti zog mantas, kuras var viegli aiznest un kam ir lielāka vērtība, – juvelierizstrādājumus, planšetdatorus, mobilos tālruņus.

Video: vasarā sarosījušies mājokļu zagļi

Jānis Abāšins
Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents

Relaksējas, izlaižas, vasaras brīvlaiki, logi, durvis vaļā, paši atpūšamies un dzeram vīnu uz terases. Tajā laikā pa otrās mājas pusi, kura nav pieskatīta, tā māja tiek mazliet iznesta. Iznes visu, sākot ar banālām lietām kā sildītājs, beidzot ar juvelieru izstrādājumiem un dārgām IT lietām.

Apdrošinātājiem tiek pieteikti 1 200 zādzību apdrošināšanas gadījumi gadā. Atlīdzības mēdz būt lielas un sasniedz pat vairākus desmitus tūkstošus, taču tādu gadā mēdz būt ne vairāk par piecām. Vidējā apdrošināšanas atlīdzība ir daži tūkstoši par katru zādzību.

Ja Rietumeiropā savus mājokļus pret zādzībām apdrošina 98% iedzīvotāju, tad pie mums tikai 50%. Tomēr šī tendence pamazām mainās, – ik gadu savus dzīvokļus un privātmājas apdrošina par 5 līdz 7% vairāk nekā gadu iepriekš.

0 Komentāru