Vasarā pieprasītas bezmaksas nodarbības skolēniem

Pievienot komentāru
Vasarā pieprasītas bezmaksas nodarbības skolēniem
NATĀLIJA VALDNIECE, 900 SEKUNDES

Skolēnu vasaras brīvlaikā kā alternatīvu maksas diennakts nometnēm vairākas pašvaldības piedāvā bezmaksas nodarbības bērniem un jauniešiem. Ielu dejas, izzinošas ekskursijas, mājaslapu veidošana, orientēšanās sacensības un radošās darbnīcas ir tikai daļa no šīm aktivitātēm.

Ļoti bieži, jo īpaši galvaspilsētā, vietas uz šīm nodarbībām tiek izķertas jau pirms vasaras iestāšanās.

Piemēram, visas vasaras garumā biedrība ”Cita Rīga” aicināja bērnus un jauniešus piedalīties vēstures pētījumos, kuru laikā tiek iepazīta pilsēta no neierasta rakursa. Vēsturniece Inese Grandāne bērniem un jauniešiem atklāj citu Rīgu. Šīs ekskursijas ir tik pieprasītas, ka jau pavasara beigās visas grupas ir nokomplektētas.

“Mums uz vienu vietu ir 84 bērni, tagad es vairs neskaitu, bet, kad skaitīju, bija 450 cilvēku. Šādas aktivitātes Rīgā neviens nepiedāvā. Mēs cenšamies neiet tur, kur visi iet un visu redz, bet Rīgas nostūros, kur ir mazāk būts,” norāda projekta ”Cita Rīga” vadītāja Inese Grandāne.

Šoreiz ir stāsts par Vecmīlgrāvi. Bērniem jāatrod konkrēts piemineklis Ziemeļblāzmas parkā. Visi labprāt iesaistās tā meklēšanā. Bērni šādās ekskursijās atceras daudz vairāk informācijas.

Bezmaksas nodarbības bērniem un jauniešiem galvaspilsētā notiek astoto gadu. To budžets ir 60 000 eiro.

“Šī ir viena no aktivitātēm, kas bērniem un jauniešiem pieejama bezmaksas, līdz ar to redzam, ka interese ir ļoti liela ne tikai tāpēc, ka ir šī bezmaksas opcija, bet tāpēc, ka saturiski piesātināti un daudzveidīgi. Ir virkne projektu, kur organizatorisko apsvērumu dēļ ir ierobežots dalībnieku skaits, tā pašas laivu ekspedīcijas, kur ir inventārs,” skaidro Rīgas domes Jaunatnes nodaļas vadītājs Dmitrijs Zverevs.

Arī citas pašvaldības domā par to, ko bērni un jaunieši var darīt vasarā. Piemēram, Jelgavas pilsētas dome piedāvā bezmaksas sporta nodarbības, kā arī bērni piedalās orientēšanās sacensībās, radošajās darbnīcās, spēlē spēles un asina prātu viktorīnās.

Par iespējām pieteikties šajās nodarbībās vasaras skolēnu brīvlaikā jāinteresējas savā pašvaldībā.