Varētu ļaut nedaudz piestrādāt un saglabāt “māmiņalgu”

1 komentārs

Bērnu kopšanas atvaļinājumā esošajiem vecākiem varētu ļaut strādāt ceturtdaļslodzi, nezaudējot pabalstu – šādu iespēju apsver Labklājības ministrija.

Uzņēmēji ikdienā arvien vairāk izjūt darba spēka trūkumu un atsevišķiem, īslaicīgiem darbiem gribētu piesaistīt bērna kopšanas atvaļinājumā esošos kolēģus, tomēr to izdarīt legāli šobrīd ir neizdevīgi.

Vienlaikus arī jaunie vecāki nevar sākt uzņēmējdarbību, jo, uzrādot vismaz viena eiro ienākumus, pabalsts tiek atstāts tikai 30% apmērā.

Lai nezaudētu pabalstus, bieži vien jaunie vecāki turpina strādāt nelegāli. Situācija trešdien, 8. augustā, apspriesta Labklājības ministrijā un nolemts izvērtēt iespējas, kā to varētu mainīt.

Jānis Reirs
labklājības ministrs, “Jaunā Vienotība”

Piedāvājums arī bija tāds, ka veidot kā pagaidu normu uz diviem līdz trīs gadiem un tad izanalizēt situāciju, virzīties tālāk. Esam nolēmuši veidot ekspertu tikšanos, pirmā būs jau nākamnedēļ, un tad septembra sākumā eksperti ar atbildīgām personām tiksies un lems par šā risinājuma tālāku gaitu, tātad visnotaļ pozitīvi un domāju, ka ir jāsāk ar šiem 25% – ceturtdaļslodzi, ļaujot strādāt, nezaudējot “māmiņalgu”.

Ekspertiem būs jāizanalizē, kā šī slodze varētu veidoties, uzskaitot darba stundas nedēļā, mēnesī, ceturksnī vai pusgadā. Tiks rosināts par šo jautājumu lemt līdz ar budžeta pieņemšanu novembrī, lai jaunā norma stātos spēkā jau no nākamā gada.

1 komentārs