1 komentārs

Pašmāju politiķi pauž bažas, ka, slēdzot Eiropas ārējo robežu Dienvidaustrumos, varētu izveidoties jauns bēgļu maršruts, kas šķērsotu Latviju. Par šādu scenāriju satraukta gan premjere, gan Saeimas Aizsardzības komisija.

Kamēr Ungārija no bēgļu plūsmas nocietinājusies ar žogu, arvien saspringtāka situācija veidojas kaimiņvalstīs – vakar, 19. oktobrī, Horvātijas robežu, ko jau tagad starptautiskajā slengā sauc par “pudeles kaklu”, šķērsoja 3000 bēgļi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Premjere Laimdota Straujuma pauž bažas, ka arī Horvātija drīz varētu slēgt savu robežu, un šādā gadījumā bēgļu maršruts varētu pamatīgi mainīties, iekļaujot Krieviju, Baltkrieviju un Baltijas valstis. Par šāda scenārija piepildīšanos liecina pagājušās nedēļas notikumi, kad Latvijā no Baltkrievijas puses nelegāli ienāca 29 irākiešu grupa.

Saeimas Drošības un iekšlietu komisijā pauž bažas, ka Krievija varētu pievērt acis uz bēgļu straumēm, lai šādā veidā destabilizētu situāciju Rietumeiropā.

Foto:

Atklāts ir jautājums, cik Latvija būtu gatava šādam pavērsienam. Nelegāļus pēc aizturēšanas izvieto Daugavpilī, taču tur visas telpas vēl nesen bija pārņēmuši vjetnamieši.

Jau vēstīts, – tuvākajā laikā Latvija varētu sākt uzņemt daļu no vairāk nekā 530 patvēruma meklētājiem, kas mums jādara, uzņemoties solidāru atbildības nastu kopā ar pārējām ES valstīm, taču, šim skaitam pievienojoties teju nekontrolējamajai plūsmai no austrumiem, līdz šim izstrādātie bēgļu uzņemšanas plāni varētu tikt pamatīgi iedragāti.

Skaties video!

TOP komentāri

  • Latvijas Antiglobalisti
    +3 +3 0

    Latvijas Antiglobalisti

    Par ielaušanos svešā valstī var pielietot ieročus. Tas ir uzbrukums. Tā ir agresija.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl