Varēs atgūt naudu par biļetēm uz pasākumiem, kurus Covid-19 ierobežojumu dēļ nevar apmeklēt

0 Komentāru
Varēs atgūt naudu par biļetēm uz pasākumiem, kurus Covid-19 ierobežojumu dēļ nevar apmeklēt
Attēlam ir ilustratīva nozīme. (IEVA MAKARE, LETA)

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija trešdien, 15.septembrī, nolēma virzīt izskatīšanai Saeimā grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā, kas paredz atmaksāt iedzīvotājiem naudu par biļetēm uz pasākumiem, ja noteikto epidemioloģiskās drošības prasību dēļ personas tos nevar apmeklēt.

Rosinātās likuma izmaiņas paredz tiesības skatītājiem atgūt naudu par iegādātajām biļetēm uz kultūras pasākumiem, ja pasākuma organizators ir mainījis iepriekš pārdošanā izliktā pasākuma norises noteikumus un noteicis tādas epidemioloģiskās drošības prasības, kas liedz pasākumu apmeklēt tādēļ, ka personai nav sadarbspējīga Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāta.

Plānots, ka pakalpojuma sniedzējs naudu par iegādāto biļeti uz pasākumiem, kas bija izlikti pārdošanai līdz šī gada 15.jūnijam, atmaksās līdz šī gada 31.oktobrim.

Grozījumi paredz, ka pasākuma organizatoriem nauda par biļetēm uz pasākumiem, kas izlikti pārdošanai pēc šī gada 15.jūnija, ja personai 48 stundas pirms pasākuma vai pasākuma norises dienā ir pozitīvs Covid-19 testa rezultāts, būs jāizmaksā 30 dienu laikā pēc pasākuma norises.

Tāpat grozījumi paredz, ka pasākumu apmeklētāji varēs atgūt naudu par biļetēm, ja viņi nevarēs apmeklēt iepriekš pārdošanā izlikto pasākumu, ko organizatori pārcēluši uz citu laiku. Pakalpojuma sniedzējam biļešu nauda pēc personas pieprasījuma būs jāatmaksā termiņā, kas nav ilgāks par sešiem mēnešiem pēc attiecīgo ierobežojumu atcelšanas dienas.

Likumprojekta anotācijā teikts, ka grozījumi rosināti, lai nodrošinātu iedzīvotāju tiesības atgūt naudu par iegādātajām biļetēm uz pasākumiem, kurus tie nevar apmeklēt noteikto ierobežojumu dēļ, jo nav paspējuši vai nav varējuši saņemt vakcīnu vai arī citu iemeslu dēļ nav vakcinējušies, kā arī nav izslimojuši Covid-19 infekcijas slimību. Kā zināms, šā gada maija beigās valdība lēma – no 15.jūnija pasākumus ir tiesīgas apmeklēt tikai vakcinētas un testētas personas.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars informēja, ka komisija likuma grozījumus Saeimā rosinās skatīt kā steidzamus un pieņemt divos lasījumos.

0 Komentāru