Vardarbībai pret bērniem dārziņā var būt ļoti tālejošas sekas; vecāki vairs par to neklusē

1 komentārs

Parādījusies jauna tendence – vecāki vairs nebaidās sūdzēties par nepatīkamiem gadījumiem, kad gan emocionāli, gan fiziski tiek darīts pāri viņu atvasēm.

Pēc inspekcijas speciālistu teiktā, vecāki vairs nebaidās sūdzēties. Agrāk bieži vien iesniegumi tika rakstīti tikai tad, kad bērns vairs konkrēto bērnudārzu neapmeklēja.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Liela daļa sūdzību, ko saņem Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija, saistīta ar to, ka bērni pirmsskolas izglītības iestādēs gūst traumas. Reizēm tās ir tik smagas, ka jāmeklē mediķu palīdzība.

Foto

Otra daļa sūdzību ir par bērnudārzu darbiniekiem – audzinātājām un auklītēm. Vecāki, rodoties aizdomām, ka ar bērnu notiek kas nelāgs, mēdz ievietot atvases rotaļlietā audio ierīces, kas fiksē to, kas noticis grupiņā.

Inga Krastiņa Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas pārstāve:

Kas ir visbiežāk attiecībā uz šiem mazajiem pirmsskolas esošajiem bērniem, ir sišana pa dibenu, kliegšana uz bērnu, lietojot arī dažādus neliterārus vārdus. Meitenes sauc par kāzām, puikas par auniem.

Pērn inspekcija saņēmusi 40 šādus iesniegumus no vecākiem. Piecos gadījumos par pedagoga vardarbīgu izturēšanos pret bērnu sākta administratīvā lietvedība. Visbiežāk Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas darbinieki konstatē nepedagoģisku metožu izmantošanu un emocionālo vardarbību pret bērniem. Administratīvais sods par šādu pārkāpumu ir līdz 250 eiro.

Tikmēr vēl daļa vecāku sūdzības neatļaujas rakstīt, bet savu sašutumu pauž sociālajos tīklos. Kādā Latvijas māmiņu forumā tika minēti vairāki gadījumi, kad audzinātāja neļāva diendusas laikā apmeklēt tualeti, bet slapjas gultas gadījumā bērni tika rupji lamāti un iekaustīti.

Fiziskai un emocionālai vardarbībai pirmsskolā mēdz būt dziļas psiholoģiskās traumas ar tālejošām sekām, uzskata psihologi. Emocionālas pazemojums vai fizisks sods izraisa neapmierinātības sajūtu, dusmas.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl