Vardarbība pret suni var pavērsties pret pašu cilvēku, akcentē eksperte

0 Komentāru
Vardarbība pret suni var pavērsties pret pašu cilvēku, akcentē eksperte
Ilustratīvs foto: Tony Alter/Flickr

Lai arī dzīvnieki, kas cietuši no vardarbības, parasti paši nekļūst agresīvi, var būt arī tādi gadījumi, kad vardarbība pret dzīvnieku četrkājainajam draugam liek pašam vērsties pret pāri darītāju, portālam Skaties.lv pauž dzīvnieku patversmes Ulubele ilggadējā juriste Inese Bāra. 

Kā uzskatāms piemērs ir šīs vasaras notikumi tepat Rīgā. Latviju pāršalca ziņas, ka Juglā kāds suns smagi sakodis savu saimnieci, un pēc tam nonāca dzīvnieku patversmē Ulubele. Drīz vien atklājās, ka suns saimnieci sakodis pēc tam, kad viņa pret dzīvnieku necilvēcīgi izturējusies.

Tāpat arī kinologi pēc vairākām nodarbībām ar četrkājaini atzinuši, ka viņš nav bīstams, bet agresiju izraisījusi suņa spīdzināšana. Noslēgumam tuvojas arī policijas izmeklēšana, un, visticamāk, bijusī suņa saimniece notikušajā tiks atzīta par vainīgu, jo ilgstoši turējusi dzīvnieku briesmīgos apstākļos. Četrkājainis ilgstoši viens pats tika turēts pamestā graustā, piesiets vien pāris metrus īsā saitē un, iespējams, pie barības ticis retu reizi.

Inese Bāra, kas ilgstoši darbojas kā dzīvnieku patversmes juriste, norāda, ka šis gadījums ir viens no retajiem, kad patversmē nonācis kāds suns, kas pats bijis agresīvs pret saimnieku. Lielākajā daļā gadījumu situācija ir bijusi otrādāka, un cietējs ir tikai viens – dzīvnieks. “Šis gadījums var darboties arī kā brīdinājums tiem, kas vardarbīgi izturas pret dzīvniekiem – ka tas var vērsties arī pret pašu pāridarītāju,” pauž I. Bāra.

Foto – cietušais suns patversmē kļuvis mīļš:

Varbūt arī tu vari kādam kļūt par vislabāko saimnieku pasaulē. Vai arī vari ziedot suņu patversmei, zvanot pa tālr.: 90006388. Viens zvans – ziedojums 1,42 eiro apmērā.

Akcijas organizatori

 

Akcijas dalībnieki

 Ķepas meklē mājas dalībnieki

0 Komentāru