VARAM pagaidām neplāno saskaņot iebraukšanas maksu Jūrmalā visu gadu

1 komentārs
VARAM pagaidām neplāno saskaņot iebraukšanas maksu Jūrmalā visu gadu
EDIJS PĀLENS, LETA

Vēloties, lai iebraukšanas maksa Jūrmalā būtu visu cauru gadu, kūrortpilsētas dome, iespējams, pārsniegusi savas pilnvaras – vismaz tā uzskata pašvaldības uzraugošā ministrija, kuras ieskatā iebraukšanas maksas pamatojums – tranzīta plūsmas mazināšana – nav vājš, jo tūrisms pilsētā pērn sarucis teju uz pusi un pašvaldībai jau tā ir grūtības ar uzņēmējdarbības veicināšanu ziemā, vēsta TV3 Ziņas.

Jūrmalas domes iecere iekasēt iebraukšanas maksu pilsētā visu gadu pēc būtības paredz prasīt iedzīvotājiem naudu par pašvaldības ielu un ceļu izmantošanu. Taču likums “Par autoceļiem” nosaka – vietvaru ceļa infrastruktūra cilvēkiem pienākas bez maksas. Turklāt, par plānotajām izmaiņām pašvaldība neesot pilnvērtīgi konsultējusies nedz ar iedzīvotājiem, nedz uzņēmējiem.

Artūrs Toms Plešs, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs, “Attīstībai/Par!”

“Kopumā mēs redzam, ka tas pamatojums, ko dome ir sniegusi, ir nepilnīgs, maigi sakot, jo īsti nav skaidrs, kā, piemēram, raugoties iepriekšējā gadā, kad tūrisms ir krities par 40%, kāds ir pamatojums noteikt nodevu visa gada garumā, ja mēs vēlamies samazināt transporta plūsmu, ja tādas vienkārši faktiski nav.”

Ministrija nenoliedz, ka jebkurai vietvarai ir tiesības noteikt iebraukšanas maksu savā teritorijā, taču šim lēmumam jābūt pamatotam. Ministrs arī atgādina – 2013.gadā, kad Jūrmala nodevas iekasēšanas periodu samazināja līdz pusgadam, viens no pamatojumiem kā reiz bija grūtības, kas uzņēmējiem sezonalitātes dēļ rodas ziemā.

vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs, “Attīstībai/Par!”

“Līdz ar to, šeit mēs neredzam tādu loģisku pamatotību. Viss šis faktoru kopums dara bažas, ka šis lēmums, ko Jūrmalas dome ir pieņēmusi, nav bijis ne pietiekami izsvērts, ne pietiekami argumentēts, ne pietiekami apspriests ar sabiedrību un uzņēmējiem un rodas jautājums, kāds tad ir īstais mērķis.”

Jūrmalas domē TV3 Ziņām pauda, ka ministrijas atzinumu vēl vērtēt. Vienlaikus pašvaldībā pauž – iepriekš, saskaņojot noteikumus gan par nodevas palielināšanu, gan nodevas iekasēšanas periodu, uzraugošajai iestādei iebildumu nav bijis.

Jūrmalas novada dome

“No 2013. gada rudens tika atcelta nodeva rudens un ziemas periodā, 2014. gadā tika mainīts nodevas apmērs uz diviem eiro. Šos un citus Jūrmalas domes veiktos grozījumus saistošajos noteikumos ministrija iepriekš ir saskaņojusi, negatīvs atzinums, iebildumi par noteikumu būtību vai neatbilstību normatīvajiem aktiem netika sniegti.”

Par jomu atbildīgās Transporta komitejas vadītājs pauda, ka no ieceres pašvaldība vēl atteikties neplāno.

“Mēs vēl vērtējam, jo nebija teikts, ka viņi nesaskaņo, viņi teica: “Iespējams”. Tā ir vēstulē rakstīts. Mēs dosim savu motivāciju par visiem punktiem, ko viņi tur piemin. Tad mēģināsim vēlreiz pārliecināt ministriju,” norāda Jūrmalas novada domē.

Atbilde pašvaldībai jāiesniedz mēneša laikā. Ja tā ministriju neapmierinās, uzraugošā iestāde sola jaunos noteikumus neapstiprināt.

Lasi vēl: Iebraukšanas maksa Jūrmalā no nākamā gada 1.aprīļa pieaugs par 50% un tiks iekasēta visu laiku

1 komentārs