VARAM ministrs Gerhards apturējis atsevišķus Jūrmalas teritorijas plānojuma punktus

0 Komentāru
VARAM ministrs Gerhards apturējis atsevišķus Jūrmalas teritorijas plānojuma punktus
Foto: F64

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) apturējusi strīdīgo Jūrmalas teritorijas jauno plānojumu. Tiesa, ministrija nesaskata problēmas atļaujā apbūvēt vairākus zemesgabalus kāpās un mežā, pret ko protestēja Jūrmalas aizsardzības biedrības aktīvisti. Plānojums tiek atcelts, jo vairāki tā punkti ir pretrunā ar augstāku spēku apveltītiem likumiem.

Iepriekš pret Jūrmalas teritorijas plānojuma izmaiņām visskaļāk iebilda dabas draugi, kas baiļojās par neskarto dabas teritoriju iznīcināšanu pilsētas kāpās. Tomēr vides un reģionu ministrijas iejaukšanās ar to nav saistīta.

Ministrs Kaspars Gerhards skaidro, ka apturējis Jūrmalas pilsētas plānojuma darbību nevis tāpēc, ka būtu bažas par kāda konkrēta projekta ietekmi uz vidi, bet gan tāpēc, ka atsevišķi tā punkti bijuši pretrunā ar augstākstāvošiem likumiem. Piemēram, pašvaldības prasība, ka, pārbūvējot esošās ēkas, katrā objektā jāsaglabā 20% vēsturiskās apbūves, esot neizprotama.

“Atbilstoši likumdošanai viņi var iesniegt Satversmes tiesā. Katrā ziņā pašvaldībām tiesības ir ļoti lielas. Bet šis dokuments tomēr ir viena no tām pamatlietām, kas nosaka to, kā konkrētā pilsēta attīstīsies nākotnē,” norāda Gerhards.

Foto

Lai lemtu, vai tiesāties, Jūrmalas pašvaldībai dotas divas nedēļas. Pilsētas mērs Gatis Truksnis gan bez garas domāšanas atzina, ka neredzot iemeslu tā darīt. Ministrijas iebildumi esot tīri tehniski un neapdraudot ne kādu no plānotajiem investīciju projektiem, ne pilsētas attīstību kopumā.

“No 3000 punktiem ministrija aptur četros punktos plāna darbību. Un tie ir ne pārāk nozīmīgi. Acīmredzot piekritīsim ministrijas viedokli un šo 4 punktus izņemsim,” teic Truksnis.

Iepriekš pret pilsētas teritorijas plānojuma izmaiņām asi iebilda Jūrmalas aizsardzības biedrība. Tā bažījās par domes plāniem ļaut apbūvēt neskartās kāpu teritorijas, situācijā, kad pilsētā joprojām tukši stāv daudzi iepriekšējo gadu projekti. Vides un reģionu ministrijas lēmums šos strīdīgos plānus gan neskar.

Video

0 Komentāru