VARAM ministrs cer izveidot vienotu veloceliņu gar jūru visās Baltijas valstīs

0 Komentāru
VARAM ministrs cer izveidot vienotu veloceliņu gar jūru visās Baltijas valstīs
Foto: Freeimages.com

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš (VL-TB/LNNK) cer īstenot ieceri par unikāla veloceliņa izveidi gar jūru, izveidojot vienotu velomaršrutu visās trīs Baltijas valstīs.

Viens no veidiem, kā pievērst cilvēkus zaļākam, videi draudzīgākam dzīvesveidam, būtu velotransporta popularizēšana, norāda Naudiņš. Ja Latvijā būs sakārtota, droša infrastruktūra velotransportam, iedzīvotāji šo pārvietošanās līdzekli izmantos arvien vairāk.

Kā vienu no lielajiem investīciju projektiem ministrs redz veloceliņa izveidi gar Baltijas jūru, savienojot visas trīs Baltijas valstis vienā velomaršrutā. “Tas būtu pasaulē unikāls projekts – gar visu Baltijas jūras piekrasti no Lietuvas, caur Latviju uz Igauniju būtu veloceliņš ar attīstītu infrastruktūru. Tas būtu ne tikai ieguvums tūristiem, bet arī uzņēmējiem, kas iegūtu no milzīgā tūristu pieplūduma,” teica ministrs.

Gar šo veloceliņu būtu attīstīti tūrisma objekti – gan viesu nami, gan arī ēdināšanas iestādes, un velotūristi varētu plānot konkrētas distances, zinot, ka ir iespējas nakšņot un paēst.

Ja ministram būtu teikšana, viņš lielu daļu no Eiropas Savienības fondu līdzekļiem ieguldītu šāda projekta attīstīšanā.

0 Komentāru