Varam mācīties no jaunākās paaudzes! Skolēni rāda labu piemēro un šķiro atkritumus!

Komentāri

Liela daļa bīstamo atkritumu Latvijā joprojām nonāk vidē, jo atkritumus šķiro tikai puse Latvijas iedzīvotāju. Tāpēc tiek meklēti veidi, kā sabiedrību radināt, piemēram, nolietoto elektrotehniku neizmest kopējos atkritumos, bet gan tam paredzētās vietās. Jo īpaši tā rīkoties tiek mudināti skolēni.

Daugmales pamatskolas skolnieces Emīlija un Sabīne lieliski zina, ka pirms izmest PET pudeli tai paredzētajā konteinerī, tā jāsaplacina. Meitenes kopā ar citiem skolas biedriem visu mācību gadu aktīvi šķirojušas atkritumus. Kopā visiem pamatskolas skolēniem izdevies savākt 6 tonnas makulatūras un gandrīz 800 tūkst. kilogramu nolietoto elektroiekārtu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Daugmales pamatskola ne tikai piedalās makulatūras un bateriju vākšanas konkursā, bet dara to arī ikdienā, un ieguva Eko skolas statusu. Kā atzīst skolas vadība, ne visi skolēni šķiro atkritumus.

Mudinot skolēnus vairāk domāt par vidi, desmito gadu Latvijā notiek Zaļās joslas konkurss, kurā šogad piedalījās gandrīz 550 Latvijas skolu. Tā laikā savāktas gandrīz 180 tonnas elektroiekārtu un 27 tonnas izlietoto bateriju.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl