1 komentārs

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards ar rīkojumu atcels Salaspils novada domes lēmumu par pastāvīgu komiteju izveidošanu un locekļu ievēlēšanu.

Kopumā Salaspilī ir 17 deputāti, no kuriem visvairāk vietu ir “Vienotībai”. Kā intervijā “900 sekundēm” skaidroja Gerhards, proporcionalitātes princips nozīmē to, ka pēc šīs kārtības jābūt pārstāvētām arī komisijām – no vienas puses, jābūt uzvarējušās partijas vairākumam, taču jābūt pārstāvētām arī citām partijām, lai mazākums varētu veikt savu darbu un pārstāvēt savus vēlētājus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Zināms, ka Salaspils novada dome 16. jūnijā apstiprināja piecas komitejas, katrā septiņi deputāti. Intervijā “900 sekundēs” ministrs norādīja, ka četrās komitejās proporcionalitātes principi nav ievēroti un tādējādi domē pārkāpts likums.

Salaspils dome uz precizējošiem jautājumiem par komiteju sastāvu atbildējusi, ka tas ir politisks lēmums, kurā nedrīkst iejaukties, tomēr Gerhards uzsvēra, ka Salaspilij ir divas izvēles – vai nu mainīt sastāvu komitejās, vai arī vērsties ar iesniegumu Satversmes tiesā.

Šāds lēmums, kad ministrs atceļ kādas pašvaldības lēmumu, nav pieņemts pēdējos 17 gadus.

Video: intervija ar Kasparu Gerhardu

TOP komentāri

  • Ērika Krimska
    0 0 0

    Ērika Krimska

    Cik tās komitejas,kabineti un visādi kantorīši vispār vajadzīgi! :(

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl