Vanšu tilts nav vienīgais Rīgā, kas ir uz sabrukšanas robežas

11 komentāri

Pēc tam kad no Vanšu tilta nogāzās betona bluķis, Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) tagad sola pārbaudīt Zemitāna tiltu – arī no tā jau sāk atdalīties dzelzs plāksnes. Par Zemitāna tilta kritisko stāvokli saņemtas iedzīvotāju sūdzības. 

Vanšu tilta kāpnes, no kurām pirmdien, 5. martā, nogāzās betona gabals, sliktā stāvoklī ir jau vismaz sešus gadus. Turklāt Rīgas dome gadiem solījusi savest tiltu kārtībā, taču to nav izdarījusi.

Otrdien Rīgas domes Satiksmes departamentā skaidroja, ka Vanšu tiltu remontēs pēc diviem gadiem, taču tagad Rīgas mērs apgalvo, ka darbi notiks ātrāk.

Pēc Ekonomikas ministra aicinājuma Vanšu tiltu otrdien pētīja BVKB, kā pienākumos ietilpst tikai sabiedrisku ēku, nevis infrastruktūras izpēte. Secināts, ka tiltu vajag rūpīgāk izpētīt. Solīts secinājumus nodot Rīgas domei, taču birojā atzīst – ekspertu sagatavotajam dokumentam ir tikai ieteikuma raksturs, viss atkarīgs no Rīgas domes

BVKB nespēj atbildēt uz jautājumu, vai no tilta jebkurā gadījumā atkal nevar atdalīties un nokrist kāda smaga detaļa. Par pirmdien nokritušā dzelzbetona kluča svaru informācija ir atšķirīga – iespējams, tas svēris vairākus desmitus, vai pat simtus kilogramu, un tikai laimīgas sagadīšanās dēļ, tobrīd apakšā neatradās kāds nejaušs gājējs.

BVKB sola kā nākamo pārbaudīt Zemitāna tiltu. Par tā kritisko stāvokli sūdzējušies iedzīvotāji. Arī TV3 Ziņas pārliecinājās, ka tilta kāpnes ir vizuāli ļoti sliktā, pat biedējošā stāvoklī – no tilta krīt aprūsējušas, sāls saēstas metāla plāksnes.

Tas, kad, un vai vispār problemātiskie tilti tiks remontēti, atkarīgs tikai un vienīgi no pašvaldības.

11 komentāri