Vandaļu postījumi pērn Rīgas satiksmei izmaksājuši 55,5 tūkstošus eiro

2 komentāri
Vandaļu postījumi pērn Rīgas satiksmei izmaksājuši 55,5 tūkstošus eiro
Foto: LETA

Lai novērstu, ko, “uzbrūkot” sabiedriskajam transportam, pērnā gada laikā uzņēmumam Rīgas satiksme radījuši vandaļi un huligāni, esot vajadzējis 55, 5 tūkstošus eiro, portālam Skaties.lv pauda Rīgas satiksme pārstāvis Viktors Zaķis.

Pērnā gada laikā tika konstatēti 888 gadījumi, kad vandaļi nodarījuši materiālo kaitējumu uzņēmuma Rīgas satiksme sabiedriskajam transportam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai mazinātu vandaļu postījumus un aktivitātes, Rīgas satiksme 2011. gadā uzsāka kampaņu Nesmiņķē! Tās mērķis ir “atgādināt par sabiedriskajā transportā notiekošās vandalisma problēmas nozīmīgumu, tādējādi aicinot sabiedrību iesaistīties vandalisma gadījumu mazināšanā”.

Sākotnējais akcijas nosaukums bija Roku darbs… to pamana! Jau 2012. gadā Rīgas satiksme atzina, ka akcija bijusi veiksmīga, “jo tās rezultātā ir izdevies samazināt vandalisma nodarīto kaitējumu sabiedriskajam transportam”.

Tiesa gan, vandaļi uzdarbojas vēl aizvien. Piemēram, šā gada februāra sākumā sabiedrību pāršalca ziņa par to, ka huligāni uzbrukuši 29. maršruta autobusam Vecmīlgrāvī, turklāt uzbrucēji uz trolejbusu ir šāvuši. Lai arī autobusā apšaudes laikā atradās pasažieri, par laimi, neviens necieta, taču autobusam tika izšauti pieci logi. Visticamāk, ka uzbrucēji izmantoja pneimatiskos ieročus.

Rīgas satiksmes statistika par vandalisma skaitu sabiedriskajā transportā:

2011.gads – 2041. Straujš kritums bija vērojams kampaņas laikā. Tā, piemēram, februārī (pirms kampaņas) bija fiksēti 345 vandalisma gadījumi, bet jūlijā (kampaņas kulminācijas punktā) skaits saruka līdz 85).

2012.gads – 1369. Norisinājās kampaņa Lūdzu, nesmiņķē!

2013.gads – 1413. Nebija nevienas kampaņas.

2014.gads – 888. Kampaņa Drošība sabiedriskajā transportā.

Tāpat no 2013. gada visos sabiedriskā transporta salonos ir izvietotas informatīvas uzlīmes – Neapzīmē!, Nelauz!, Turies!. Periodiski tiek izvietota video informācija sabiedriskā transporta monitoros ar aicinājumu nebojāt transporta līdzekļu salonus, un gadījumā, ja tiek novērotas situācijas, ka kāds rīkojas pretēji jāziņo vadītājam vai policijai. Rīgas satiksme ir izvietojusi arī uzlīmes, kurās ir informācija, kā rīkoties gadījumos, ja salonā ir personas, kuras traucē vai apdraud pasažieru drošību.

TOP komentāri

  • martins
    0 0 0

    martins

    es domaju 55tukst eur pa gadu par vandaaljiem. tas ir pa leeto... iizii piizii..tagad 3 apsardzes darbinieki taadu summu gadaa izmaksaa.
  • Erix

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl