Vanaga: Klātienes mācības ir jāsaglabā

62 komentāri

Šonedēļ ir sācies skolēnu brīvlaiks, tajā bērnus aicina palikt mājās, neceļot, neciemoties. Taču brīvlaika sākums nozīmē, ka ir noslēdzies arī viens mācību gada posms. Šis mācību gads ir izaicinājumiem pilns gan bērniem, gan vecākiem, gan pedagogiem. Lai atskatītos uz to, kā līdz šim ir veicies un runātu par to, kas vēl gaidāms, TV3 raidījumā “900 sekundes” viesojās Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga norādīja, ka šis ir laiks, kad pedagogiem būs iespēja uz neilgu laiku atvilkt elpu, jo aizvadīts spraigs darba cēliens.

Kā vislielāko izaicinājumu Vanaga norāda gatavību ātri rīkoties un pielāgoties jaunām situācijām: “Ejot uz darbu, nevarēja zināt, vai nākamā diena būs attālināti vai klātienē, vai daļēji abos veidos.”

Aizvadītajā mācību gadā skolēniem mācības notika attālinātajā režīmā, bet LIZDA vadītāja norāda, ka klātienes mācības jebkurā variantā ir vislabākais risinājums skolēniem: “Ja uz laiku kaut kas ir jāpārtrauc, tad tas ir jādara visās citās nozarēs, tikai ne izglītībā. Pagājušā gada mācība ir bijusi skaudra, un to vajadzētu ņemt vērā. Ir cietuši izglītības rādītāji, cietusi arī skolēnu emocionālā veselība.

Jau ziņots, ka šodien, 18. oktobrī, Covid-19 krīzes attīstības negatīvo tendenču dēļ Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) sasaucis Krīzes vadības padomes sēdi. Kariņš norāda, ka padomes sēde sasaukta, jo veselības ministrs informējis, ka Covid-19 dati uzrāda attīstības tendences, kuras ir sliktākas, nekā tika prognozēts. Sēdes laikā padome uzklausīs Veselības ministrijas ekspertus, lai spriestu par turpmāko rīcību.

62 komentāri