Valsts vides dienests par darbību bez vides atļaujas februārī apturējis trīs uzņēmumu iekārtu darbību

1 komentārs
Valsts vides dienests par darbību bez vides atļaujas februārī apturējis trīs uzņēmumu iekārtu darbību
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Valsts vides dienests (VVD) februārī apturējis trīs uzņēmumu iekārtu darbību, jo tie savu darbību veica bez nepieciešamās piesārņojošas darbības atļaujas, aģentūru LETA informēja VVD sabiedrisko attiecību vadītāja Kristīne Kļaveniece.

VVD pārbaudēs konstatēts, ka turpmāka šo uzņēmumu iekārtu darbība var radīt kaitējumu videi un cilvēku veselībai, jo minētā piesārņojošā darbība nav izvērtēta atbilstoši vides aizsardzības normatīvo aktu prasībām – nav iegūta informācija par tās ietekmi, un nav izvirzīti nosacījumi ietekmes mazināšanai, skaidroja Kļaveniece.

Rīgā, Krustabaznīcas ielā 9C, apturēta darbība uzņēmumā “Arauto 24”, kas nodarbojas ar transportlīdzekļu remontu, un uzņēmumā SIA “Metāls stilā”, kas krāso transportlīdzekļus. Savukārt Olainē, Rūpnīcu ielā 3, apturēta darbība uzņēmumā “Lakura”, kas ražo kopšanas, mazgāšanas un tīrīšanas līdzekļus.

Kļaveniece uzsvēra, ka par konstatētajiem pārkāpumiem visos trīs gadījumos uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība. Par konstatētajiem pārkāpumiem SIA “Arauto 24” un SIA “Metāls stilā” var tikt piemērots naudas sods – fiziskajām vai juridiskajām personām no 70 līdz 350 eiro, bet SIA “Lakura” – fiziskajām personām no 210 līdz 430 eiro, bet juridiskajām personām – no 500 līdz 2900 eiro.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, 2018.gadā SIA “Arauto 24” strādāja ar 32 416 eiro apgrozījumu, kas bija par 3% vairāk nekā gadu iepriekš. Uzņēmuma zaudējumi bija 11 632 eiro, kas gada laikā bija palielinājušies par 36%. Uzņēmumam februāra sākumā bija 5801 eiro nodokļu parāds. Uzņēmums pilnībā pieder Signei Kasmauskai.

2018.gadā SIA “Metāls stilā” strādāja ar 40 501 eiro apgrozījumu, kas bija par 97% vairāk nekā gadu iepriekš. Uzņēmums nopelnīja 30 005 eiro, kas bija par 74% vairāk nekā pirms gada. Uzņēmumam februāra sākumā bija 8260 eiro nodokļu parāds. Uzņēmums pilnībā pieder Arnim Siliņam.

2018.gadā SIA “Lakura” strādāja ar 150 940 eiro apgrozījumu, kas bija par 4% vairāk nekā gadu iepriekš. Uzņēmums nopelnīja 54 872 eiro. Uzņēmums pilnībā pieder Dmitrijam Lubenskim.