Komentāri

Valsts vides dienestam (VVD) turpmāk būs pašam savs kuģis, kas ļaus veikt zvejas kontroli un vides monitoringu atklātā jūrā. Tā nosaukums ir Mare jeb jūra, un šodien tas tiks izrādīts plašākai sabiedrībai.

Kuģis iegādāts, jo līdz šim atbildīgajiem dienestiem nav bijis neviena kuģa, kas varētu doties atklātā jūrā tālāk par 10 jūras jūdzēm no krasta. Savukārt saskaņā ar vietējiem un starptautiskajiem normatīviem kontrolējamā zona jūrā ir līdz 60 jūras jūdzēm no krasta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mare uzbūvēta Igaunijā, Sāremā salas Nasvas ostā. Kuģa maksimālais ātrums ir 17 mezgli, kas pielīdzināms automašīnas braukšanai pa šoseju ar ātrumu 150 kilometri stundā. Uz kuģa vienlaikus var atrasties 18 cilvēki.

Paredzēts, ka gada laikā kuģis veiks aptuveni 200 inspekcijas Baltijas jūrā un līcī. Kuģis gan netiks nodarbināts visu gadu, jo ir piemērots tikai apstākļiem, kad nav ledus. Tātad ar kuģi Mare varēs kuģot aptuveni 9-10 mēnešus gadā.

Kuģis iegādāts, izmantojot Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Kopumā tas izmaksājis nepilnus trīs miljonus eiro, no kuriem Latvijai bija jāsedz tikai 14%.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl