Valsts vides dienestam jauns kuģis Mare, ar kuru veikt zvejas kontroli

Pievienot komentāru
Valsts vides dienestam jauns kuģis Mare, ar kuru veikt zvejas kontroli
Foto: LETA

Valsts vides dienestam (VVD) turpmāk būs pašam savs kuģis, kas ļaus veikt zvejas kontroli un vides monitoringu atklātā jūrā. Tā nosaukums ir Mare jeb jūra, un šodien tas tiks izrādīts plašākai sabiedrībai.

Kuģis iegādāts, jo līdz šim atbildīgajiem dienestiem nav bijis neviena kuģa, kas varētu doties atklātā jūrā tālāk par 10 jūras jūdzēm no krasta. Savukārt saskaņā ar vietējiem un starptautiskajiem normatīviem kontrolējamā zona jūrā ir līdz 60 jūras jūdzēm no krasta.

Mare uzbūvēta Igaunijā, Sāremā salas Nasvas ostā. Kuģa maksimālais ātrums ir 17 mezgli, kas pielīdzināms automašīnas braukšanai pa šoseju ar ātrumu 150 kilometri stundā. Uz kuģa vienlaikus var atrasties 18 cilvēki.

Paredzēts, ka gada laikā kuģis veiks aptuveni 200 inspekcijas Baltijas jūrā un līcī. Kuģis gan netiks nodarbināts visu gadu, jo ir piemērots tikai apstākļiem, kad nav ledus. Tātad ar kuģi Mare varēs kuģot aptuveni 9-10 mēnešus gadā.

Kuģis iegādāts, izmantojot Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Kopumā tas izmaksājis nepilnus trīs miljonus eiro, no kuriem Latvijai bija jāsedz tikai 14%.

Skaties video!