Varētu būt mazāks atalgojums pedagogiem par darbu pagarinātajā dienas grupā – satraucas arodbiedrība

1 komentārs

Jaunas diskusijas izcēlušās par skolotāju atalgojumu. Šoreiz uzmanības centrā ir pedagogi, kuri pieskata bērnus pagarinātās dienas grupā. Skolotāju arodbiedrībai ir aizdomas, ka šiem pedagogiem pieaugs slodze, bet atalgojums samazināsies. Nozares ministrijā gan bažas noliedz.

Pagarinātās dienas grupa ir paredzēta mazāko klašu skolēniem, kur pēc stundām viņi pilda mājas darbus un spēlējas. Mazos pieskata skolotāji, un par to viņi saņem atlīdzību. Pedagogu arodbiedrības rīcībā ir informācija, ka nākamgad par darbu pagarinātajā dienas grupā pedagogi varētu saņemt mazāk.

Inga Vanaga
PEDAGOGU ARODBIEDRĪBAS VADĪTĀJA

Grozījumi, kurus ministrija gatavojas virzīt apstiprināšanai valdībā, paredz pedagogiem, kuri strādā pagarinātās dienas grupā, palielināt darba apjomu, bet samazināt darba samaksu par 25%.

Izglītības ministrijā gan norāda, ka valsts finansējums bērnu pieskatīšanai pēc stundām netiks mainīts.

Modra Jansone
IZGLĪTĪBAS MINISTRIJAS IZGLĪTĪBAS DEPARTAMENTA VECĀKĀ EKSPERTE

Problēma varbūt ir tajā, kā mēs uztveram, kas ir pagarinātās dienas grupas skolotājs. Ja tas ir kā atsevišķs amats, tas šobrīd vairāk finansēts no pašvaldībām, tad attiecībā uz šo amatu mainās darba slodzes apmērs, kas atbilst mēneša darba algas likmei. Taču lielākam vairumam, piemēram, sākumskolas skolotājiem, kuri līdz vecāku atbraukšanai pieskata bērnus, nekas nemainīsies.

Izmaiņas Ministru kabineta noteikumos tuvākajā laikā skatīs valdībā.

Skolotāju arodbiedrība sola rūpīgi sekot līdzi, lai pārmaiņu dēļ pedagogi par darbu pagarinātajā dienas grupā nesaņemtu mazāk.

1 komentārs