4 komentāri

Valsts valodas centrs (VVC) konstatējis daudz pārkāpumu tirdzniecības uzņēmumu grupas “K Senukai” darbībā, – tie saistīti gan ar valodas lietojumu etiķetēs, gan instrukcijās, intervijā telekanāla LNT raidījumam “900 sekundes” teica VVC direktors Māris Baltiņš.

Vienlaikus viņš skaidro, ka VVC konstatētie pārkāpumi drīzāk izskatoties pēc uzņēmuma politikas, nevis atsevišķiem kļūdainiem gadījumiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā komentē AS “Kesko Senukai Latvia” ģenerāldirektora vietnieks Mariuss Šukauska, uzņēmums, sadarbojoties ar VVC, ir apzinājis ko konstatētos pārkāpumus un strādā pie tā, lai pēc iespējas ātrāk novērstu radušos situāciju, – tā izveidojusies saistībā ar strauju preču sortimenta maiņu.

Uzņēmums šobrīd aktīvi darbojas pie preču cenu zīmju teksta korekcijām, instrukciju labojumiem un citām svarīgām detaļām, lai pircējs saņemtu patiesu un saprotamu informāciju, kas atbilst preces būtībai.

Tāpat VVC atklāj arī citus gadījumus, kad uzņēmumiem par valodas lietošanas pārkāpumiem uzlikti sodi. Piemēram, VVC sludinājumu portālam “ss.lv” piemērojis 70 eiro sodu par sludinājumu izvietošanu tikai svešvalodās. Vienlaikus turpinās arī tiesas process par “Latvijas Dzelzceļa” sodīšanu par svešvalodas lietošanu Jelgavas stacijā.

TOP komentāri

 • Gunta Brikmane
 • Ingrīda Būcena
  +1 +1 0

  Ingrīda Būcena

  Kāpĕc VVC nepievĕrš uzmanību interneta veikaliem xnet un 220.lv,kur pĕrkot dārza tehniku instrukcijas nav ne latviski un pat ne krieviski?
 • s
  0 0 0

  s

  Ko dod tie nenozīmigie naudas sodi, ko parasti samaksā no uzņēmuma naudas, ko parasti atvelk ierindas strādātājiem, bet amatpersonas lai pastrādā valsts labā un nopelna.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl