Komentāri

Ļaunprātīgiem alimentu nemaksātājiem dzīve kļūs krietni sarežģītāka, tikmēr otrajam vecākam saņemt uzturlīdzekļus bērna vajadzībām būs daudz vienkāršāk un ātrāk. To paredz Saeimā lielā vienprātībā pieņemtie grozījumi uzturlīdzekļu garantijas fonda likumā, kas cita starpā paredz arī “tiesību” atņemšanu tēviem un mātēm, kas par savu bērnu nevēlēsies rūpēties.

Problēma, kad viens no vecākiem nevēlās rūpēties par saviem bērniem, Latvijā pēdējos gados tiek risināta visai aktīvi. Pērn jūlijā publiskots alimentu nemaksātāju saraksts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rezultātā uzturlīdzekļu parāds saruka par trešdaļu. Taču pie sasniegtā apstāties nav plānots. Šodien deputāti ļaunprātīgiem nemaksātājiem nosūtīja vēl vienu brīdinājuma signālu – turpmāk par to ieviesīs autobraucēju tiesību aizliegumu uz laiku.

Taču vēl svarīgākas izmaiņas sagaida vecākus, kuri bērnu audzina vieni paši. Tā ir Uzturlīdzekļu garantijas fonda izmaksu paātrināšana.

Minimālo uzturlīdzekļu saņemšana no fonda būs iespējama trīs mēnešu laikā. Šobrīd komunikācija caur tiesu aizņem vismaz 9 mēnešus. Likumā arī ierakstīts, ka naudu no uzturlīdzekļu fonda varēs maksāt līdz 21 gadam, ja uzturlīdzekļu saņēmējs mācās. Šobrīd izmaksa tiek apturēta, sasniedzot pilngadību. Turpmāk uzturlīdzekļus varēs saņemt daudz ātrāk, nesagaidot tiesas spriedumu.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl