Valsts rīkotā čeku loterija – kādi būs nosacījumi un kādas balvas varēs laimēt?

2 komentāri

Pirmā valsts rīkotās čeku loterijas izloze notiks nākamā gada vasarā. Šobrīd tapis čeku spēles organizēšanas likumprojekts un tā saskaņošanu valdībā virza pāātrinātā kārtā.

Kādi būs spēles nosacījumi un kādas naudas balvas loterijā būs iespējams laimēt?

Valsts ieņēmumu dienesta gaiteņi ļaužu pilni gluži kā stacijā. Sirmmāmuļa ēkas beķerejā atvilks elpu, padzerot tēju. Čekus viņa vienmēr vāc, lai zinātu, kur palikusi nauda. Par čeku loteriju esot dzirdēts.

Māra
pensionāre

Varētu, kāpēc ne…? Man visādi izaicinājumi patīk. Nebūs, kā te augšā trakums, es no dziļiem laukiem atbraucu un esmu apstulbusi pilnīgi, lai iesniegtu čekus.

Citi uzrunātie čeku ņem aiz pieklājības, lai pārdevējai degungalā nemētātos papīrītis. Bet uzņēmēja Anastasija vāc čekus tikai par lielākiem pirkumiem, pārējie liekas mazsvarīgi.

Anastasija
uzņēmēja

Ņemu, kad vajag, bet, kad kafiju nopirku, tad aizmirsās.

Čeku spēles organizēšana uzticēta Valsts ieņēmumu dienestam, kas rīkos publisko iepirkumu, visticamāk, starptautisku, jo spēles tehniskais risinājums tiks nodots ārpakalpojumam.

Evita Teice – Mamaja
VID pārstāve

Maisi nebūs, mēs eam 21. gadsimtā. Līdz ar to šis tehniskais risinājums būs līdzīgs kā mūsu kaimiņiem lietuviešiem – būs šī speciālā tīmekļa vietne, kurā cilvēks piereģistrēs šo savu čeku. Principā vajadzēs tikai čeka datus, pašu čeku saglabās pie sevis. Jo tajā mirklī, kad būsiet laimīgais, šis čeks jums būs jāuzrāda.

Un, lai piedalītos spēlē, piemēram, čeks par kafijas tasi vai bulciņu, nemaz nederēs.

Evita Teice – Mamaja
VID pārstāve

Kas attiecas uz nozarēm, pēc ilgstošām diskusijām un visu plusu un mīnusu izsvēršanas, esam palikuši pie tā, ka nekādu ierobežojumu nebūs – tātad loterijā varēs piedalīties čeki un kvītis gan par pirkumiem, gan arī par pakalpojumiem – vienīgais ierobežojums – čekam jābūt piecu eiro apmērā.

Šo loteriju jeb čeku spēli ievieš, lai valstī apkarotu ēnu ekonomiku un tieši ar iedzīvotāju iesaistīšanu šādā atraktīvā veidā.

Kārlis Ketners
FM Ēnu ekonomikas apkarošanas koordinācijas departamenta direktors

Šī spēle atšķirsies no tradicionālajām loterijām, jo tā nav tradicionāla izloze, tā atšķirsies arī no preču un pakalpojumu loterijām, jo to neorganizē preču pārdevējs vai pakalpojumu sniedzējs, bet to organizē valsts nolūkā uzlabot nodokļu iekasēšanu un iedzīvināt principu- prasīt arī čeku par pirktajām precēm vai pakalpojumiem.

Latvijas Tirgotāju asociācija čeku loteriju atbalsta. Tur neesot, ko apvainoties – saņemt čeku ir katra pircēja likumīgas tiesības. Ja tirgotājiem liktu vākt čekus – tad tas būtu nesaprātīgi.

Henriks Danusēvičs
LTA prezidents

Katrs saimnieks jau ir ieinteresēts, lai pārdevējs izsniedz čeku, jo, ja pārdevējs neizsniedz čeku, tad viņš parasti to naudu ieliek sev kabatā un apkrāpj saimnieku. Pēc statistikas datiem vairāk kā pusi nozog strādājošie un tad otru pusi nozog pircēji.

Čeku spēli organizēs nedēļas un mēneša izlozēs. Nedēļas izlozes laikā varēs laimēt 10 naudas balvas – katru 200 eiro vērtībā.

Mēneša izlozes laikā – vienu naudas balvu 3 000 eiro vērtībā.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl