Valsts prezidents: Vakcinācijas procesam jānorit maksimāli ātri

27 komentāri
Valsts prezidents: Vakcinācijas procesam jānorit maksimāli ātri
LATVIJAS REPUBLIKAS SAEIMA

Vakcinācijas procesam jānorit maksimāli ātri – divu mēnešu laikā no attiecīgā daudzuma vakcīnu piegādes brīža lielākajai daļai sabiedrības ir jābūt iespējai saņemt pirmo vakcīnu, tādu nostāju paudis Valsts prezidents Egils Levits.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra vadītāja Justīne Deičmane, Levits pirmdien tiešsaistē tikās ar Vakcinācijas projekta biroja vadītāju Evu Juhņēviču un biroja pārstāvjiem. Sarunā piedalījās arī Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska.

Valsts prezidents uzsvēra, ka atbalsta vakcināciju un pats vakcinēsies, tiklīdz tas viņam tiks piedāvāts. Viņš arīdzan pauda aicinājumu sabiedrībai vakcinēties pret Covid-19, tiklīdz tas praktiski būs iespējams. Valsts pirmā amatpersona norādīja, ka sabiedrības veselības vārdā ir nepieciešami ambiciozi un precīzi mērķi.

“Vakcinācijas projekta birojam darbs jāorganizē tā, lai nedēļā varētu vakcinēties 200 000 cilvēku. Šī ir ārkārtēja situācija, un mūsu spējai mobilizēties un rīkoties arī ir jābūt ārkārtējai, organizējot efektīvu, ātru un drošu vakcinēšanu pandēmijas novēršanai,” uzsvēra Levits.

Viņa ieskatā, lai būtu iespējams šo augsto mērķi sasniegt, jaunizveidotajam Vakcinācijas projekta birojam ir strauji līdz mazākajai detaļai jāizplāno pilns vakcinācijas procesa cikls – sākot ar visas sabiedrības apzināšanu, vakcinētāju maksimālās jaudas noskaidrošanu līdz vakcīnu izplatīšanai un efektīvai vakcinēšanas personāla, vakcinēšanas vietu un pašas vakcinēšanas procedūras organizēšanai.

Attālinātās tikšanās laikā tika pārrunātas iespējas šāda liela mēroga plānošanas procesā piesaistīt arī Aizsardzības ministrijas plānošanas pieredzi. Savukārt Vakcinēšanas projekta biroja pārstāvji informēja Valsts prezidentu par pašreizējo dinamisko darbu pie projekta koordinēšanas, vienotās rindas un vakcinācijas kalendāra sistēmas veidošanas.

Jau patlaban ikvienam iedzīvotājam ir atvērta pieteikšanās vietnē “manavakcina.lv”, šonedēļ tiks atvērta arī pieteikšanās pa oficiālo tālruni, pieteikumus varēs iesniegt tāpat caur ģimenes ārstu praksēm un darba kolektīviem, iesūtot kopīgo pieteikumu. No tā taps centralizētais kalendārs, kurā tiks kombinētas prioritārās vakcinējamās sabiedrības grupas un iedzīvotāju pašu pieteikumi pēc iespējas ātrākai vakcinācijai savas vakcinācijas grupas ietvaros. Tāpat birojs šobrīd apzina budžetu, kas būs nepieciešams sabiedrības vakcinācijas pilna cikla īstenošanai.

Kā ļoti būtisku aspektu vakcinācijas īstenošanai Valsts prezidents uzsvēra visas sabiedrības sekmīgu un precīzu apzināšanu, kā ar plašu sabiedrības informēšanu par visiem cilvēkus interesējošajiem jautājumiem saistībā arī šo procesu. Biroja pārstāvji uzsvēra, ka ikviens Latvijas iedzīvotājs saņems uzaicinājumu vakcinēties. Ja iedzīvotājs kādu iemeslu dēļ nevarēs norādītajā laikā ierasties, būs iespēja vienoties par citu laiku, savukārt cilvēki, kuri vispār atteiksies no šā procesa, nonāks vienotās rindas beigās ar iespēju saņemt vakcīnu, ja to vakcinācijas procesa beigās tomēr vēlēsies.

Sarunā biroja pārstāvji atzīmēja, ka iedzīvotāju attieksme pret vakcinēšanos pret Covid-19 ir dažāda un birojs darīs visu iespējamo, lai gan sabiedrībai kopumā, gan atsevišķām mērķgrupām izskaidrotu vakcinācijas procesu un lai pēc iespējas ātrā laikā Latvijā izveidotos kolektīvā imunitāte.
27 komentāri