Valsts prezidents: “Rail Baltica” projekts ir jāvirza uz priekšu bez jebkādas kavēšanās

2 komentāri
Valsts prezidents: “Rail Baltica” projekts ir jāvirza uz priekšu bez jebkādas kavēšanās
PAULA ČURKSTE, LETA

Dzelzceļa projekts “Rail Baltica” ir jāvirza uz priekšu bez jebkādas kavēšanās, tiekoties ar Lietuvas ārlietu ministru Gabrieļu Landsberģi, uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra vadītāja Justīne Deičmane, Levits un Landsberģis bija vienisprātis, ka projektam ir svarīgi nodrošināt pārvaldības modeli, kas palīdzētu turpināt sekmīgi virzīt tā īstenošanu un Eiropas Savienības (ES) finansiālu līdzdalību.

Tiekoties Rīgas pilī, amatpersonas pārrunāja transatlantisko attiecību jautājumus. Levits un Landsberģis sarunā atzinīgi novērtēja, ka jaunā ASV prezidenta administrācija transatlantiskajām attiecībām acīmredzot piešķir lielāku nozīmi.

Tāpat Levits apsveica Lietuvu ar pievienošanos Trīs jūru iniciatīvas fondam, uzsverot, ka “iniciatīva stiprinās mūsu reģiona saites ar ASV un mūsu Eiropas partneriem”.

LETA jau rakstīja, ka šodien darba vizītē Latvijā ieradās Lietuvas ārlietu ministrs Gabrieļus Landsberģis, kurš šodien tikās gan ar Valsts prezidentu, gan ar Latvijas ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (JV).

Landsberģis ir Lietuvas ārlietu ministrs kopš 2020.gada 11.decembra, un šī bija viņa pirmā vizīte Latvijā.

2 komentāri