Valsts prezidents pateicas Mičiganas Nacionālajai gvardei par ieguldījumu NATO alianses drošības labā

0 Komentāru
Valsts prezidents pateicas Mičiganas Nacionālajai gvardei par ieguldījumu NATO alianses drošības labā
ILMĀRS ZNOTIŅŠ, VALSTS PREZIDENTA KANCELEJA

Valsts prezidents pateicas Mičiganas Nacionālajai gvardei par ieguldījumu NATO alianses drošības labā, informēja c.

Valsts prezidents Egils Levits 24. septembrī apmeklēja Mičiganas Nacionālo gvardi, augstu novērtējot sadarbību starp gvardi un Latvijas Nacionāliem bruņotajiem spēkiem 28 gadu garumā un godinot kritušo karavīru piemiņu.

24. septembrī atgādina, ka sadarbība starp Mičiganas Nacionālo gvardi un Latvijas Nacionāliem bruņotajiem spēkiem aizsākās neilgi pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas 1992. gadā, piedaloties kopīgās misijās.

Egils Levits, Valsts prezidents

“Tas mums ir devis gan tuvus personiskus, gan ciešus darba kontaktus, gan iespēju kopīgi piedalīties mācībās. Un šie nebūt nav vienīgie veidi, kādos ir izpaudies abpusējais atbalsts. Taču svarīgāk par visu – mēs esam plecu pie pleca piedalījušies kopīgās operācijā.”

Pie Mičiganas Nacionālās gvardes memoriālās sienas Valsts prezidents godināja kritušos karavīrus, viņu vidū divus, ar saviem Mičiganas biedriem brīvības vārdā karojušus, latviešu karavīrus – seržantu Voldemāru Anševicu un dižkareivi Andreju Merkuševu.

“Mūsu karavīri krita, pildot savu pienākumu pret valsti un aizstāvot brīvību un demokrātiju, taču cīņa ar šo vērtību apdraudējumiem turpinās ik dienu, tādēļ vēlos izteikt Mičiganas Nacionālajai gvardei visdziļāko pateicību par milzīgo ieguldījumu NATO alianses drošības un aizsardzības labā,” pauda Levits.

0 Komentāru