Komentāri

Par nenovērtējamu ieguldījumu medicīnā un Latvijas popularizēšanu pasaulē Valsts prezidents Raimonds Vējonis pirmdien, 25. septembrī, Rīgas pilī pasniedza cildinājuma rakstu pasaulē atzītajam latviešu ķirurgam un profesoram Kristapam Keggi.

Kristaps Keggi ir vispāratzīts ASV ortopēds, Amerikas Ortopēdijas akadēmijas loceklis un mūsdienu Latvijas ortopēdu paaudzes veidotājs. Pasaulē atzītais ķirurgs izveidojis Keggi ortopēdijas fondu, kas sniedz lielu materiālu palīdzību Latvijas ārstu un māsu kvalifikācijas celšanai ASV klīnikās.

Raimonds Vējonis
Valsts prezidents

Man ir patiess prieks un lepnums, ka ar savu darbu nesat Latvijas vārdu pasaulē. Kaut arī Jūs esat pietiekami tālu no Latvijas, bet tajā pašā laikā sirdī esat saglabājis to, ka jūs esat latvietis, un tāpēc man ir patiess prieks šodien jums pasniegt Valsts prezidenta Cildinājuma rakstu.

Kristaps Keggi
Ķirurgs, profesors

Man ir liels prieks, ka es tagad skaitos Latvijas vēsture, es ceru, ka tas darbs, ko mēs esam panākuši, arī turpināsies Latvijā. Daudzi no mūsu darbiem paliek dažādos fondos Jeila universitātē, tā ka latvieši varat braukt uz Jeilu studēt ķirurģiju.

Keggi saņēmis Triju Zvaigžņu ordeni. Ir Latvijas Zinātņu akadēmijas Goda loceklis, Rīgas Stradiņa Universitātes un Latvijas Universitātes Goda doktors, mecenāts medicīnā, izglītībā, sportā un kultūrā. 83 gadus vecais ķirurgs neslēpj gandarījumu par saņemto prezidenta atzinību un atzīst, ka viņš ar lepnumu arī turpinās nest Latvijas vārdu pasaulē.

Cildinājuma rakstu Valsts prezidents piešķir pēc savas iniciatīvas. To pasniedz gan par atsevišķu nozīmīgu darbu, gan par ilggadēju ieguldījumu Latvijas valsts un sabiedrības labā.

Lasi vēl