Valsts prezidents iedzīvotājiem Jaunajā gadā vēl izturību, iejūtību un drosmi

73 komentāri
Valsts prezidents iedzīvotājiem Jaunajā gadā vēl izturību, iejūtību un drosmi
VALSTS PREZIDENTA KANCELEJA

Valsts prezidents Egils Levits 2021.gadā Latvijas iedzīvotājiem vēl izturību, iejūtību un drosmi – tik vajadzīgo Covid-19 izraisīto grūto laiku pārvarēšanai.

Novēlot visiem izturību, prezidents vēlēja to mediķiem, kuri ikdienā un arī šonakt cīnās par cilvēku dzīvībām. “Izturēt un dzīvot tālāk ir jāspēj slimajiem un tiem, kuri zaudējuši tuviniekus. Jāspēj tiem, kuri ir uz laiku zaudējuši darbu un ienākumus. Jāspēj tiem, kuri ir zaudējuši ticību un ir ceļā uz tās atgūšanu. Viņiem ir vajadzīga izturība, bet vēl jo vairāk – mūsu atbalsts,” pauda Levits.

Valsts prezidents atzina, ka ikdienas ierobežojumi un neērtības no visiem prasa lielu pacietību. Tā tas patlaban ir visā pasaulē. “Taču nākamgad mūsu dzīve pamazām atgriezīsies normālajās sliedēs,” pauda Levits, aicinot rīkoties tā, lai nākotnē mūsu paaudze šo laiku atcerētos ar lepnumu – par to, kā to pārvarējām.

Tāpat Valsts prezidents visiem Latvijas iedzīvotājiem novēlēja iejūtību. “Katram no mums ir sava izlolotā patiesība. Mūsu dažādībā ir spēks. Tomēr pārdzīvojumos un dusmās nereti esam bijuši pārāk skarbi. Atzīstu – arī es. Uzklausīsim tos, kuriem nepiekrītam. Pat ja vārdi, ko dzirdam, mums nepatīk. Jo arī mēs gribam, lai mūs sadzird un saprot,” aicināja prezidents.

Viņš vērsa uzmanību, ka “tautas gaita cauri laikiem ir piepildīta ar nepārtrauktu sarunu. Mums visiem jārūpējas, lai tā noritētu cilvēcīgi un cieņpilni.”

Tāpat Levits visiem novēlēja drosmi. “Mēs esam sīksta, spītīga un drosmīga tauta. To mūsos ir iestrādājusi vēsture un mūsu senči. Krīze mums ir daudz liegusi, bet tā ir arī pavērusi jaunas iespējas. Mums ir talants, mums ir darbaspējas un mums ir Latvijas dabas dotās priekšrocības,” atgādināja Valsts prezidents.

Viņš novēlēja visiem drosmi mainīties, jo laiks pēc krīzes būs citādāks. “Būs vajadzīgi lieli mērķi. Būs vajadzīga drosme atzīt kļūdas un no tām mācīties. Būs vajadzīga drosme turpināt,” sacīja Levits.

“Dārgie draugi! Domām ir spēks. Kad tūlīt cits citam vēlēsim “Laimīgu Jauno gadu!”, neteiksim to tāpat vien! Ieliksim šajos vārdos labvēlību un sirsnību! Tam ir liels spēks. Spēks, kas dara stiprus mūs un mūsu Latviju,” iedrošināja prezidents.

73 komentāri