Valsts prezidents: Aicinu visus vakcinēties, lai mēs varētu atgriezties normālā dzīves ritmā

15 komentāri

Sākta valsts augstāko amatpersonu un bijušo prezidentu vakcinācija pret Covid-19.

Ceturtdien “AstraZeneca” vakcīnu saņēma 10 esošās un bijušās amatpersonas. Pēc potes visi kā viens teica, ka jūtoties labi un cer, ka viņu brīvprātīgā vakcinācija kalpos kā iedrošinājums citiem.

Valsts augstāko amatpersonu un eksprezidentu vakcinācija pret Covid-19 notiek vienlaikus ar vakcinēšanas procesa sākumu sociālās aprūpes centros, izmantojot vienu un to pašu – “AstraZeneca” – ražotāja vakcīnu.

Vakcinācijai pret Covid-19 Stradiņa slimnīcā izveidotas īpašas kabīnes. Šeit amatpersonas un bijušos prezidentus vakcinēt uzticēts slimnīcas māsiņai Mārītei.

Pirmais, lai saņemtu vakcīnu pret Covid-19, ieradās Valsts prezidents Egils Levits. Vispirms reģistrācija, kam seko īsa ārsta apskate. Tālāk galvenais – dūriens plecā.

Prezidents apliecināja, ka pēc pirmās potes juties labi. Viņš arī akcentēja, ka uz zinātni, Pasaules Veselības organizāciju un Eiropas Zāļu aģentūras ekspertiem varot paļauties, tādēļ nav jābūt bažām, ka vakcīna ir neefektīva vai nedroša.

“Ar savu piemēru es gribēju iedrošināt to samērā lielu sabiedrības daļu, kas vēl šaubās – vakcinēties vai ne. Es tomēr aicinātu visus vakcinēties, lai mēs varētu atgriezties normālā dzīves ritmā. Normāli iet uz darbu, normāli bērni mācītos skolā, mēs varētu iet uz kafejnīcām, teātriem, un pēc iespējas ātri,” norādīja Levits.

Arī premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) pēc potes saņemšanas aicināju ikvienu Latvijas iedzīvotāju pieteikties vakcinācijai un tad, kad rinda arī pienāks, noteikti šo iespēju izmantot.

“Tā vakcinēšanās ir tāda maza lietiņa, ko mēs varam un mums vajag darīt, lai palīdzētu pasargāt ne tikai sevi, bet visu sabiedrību kopumā. Nav ko baidīties, pierakstieties, ejiet, kad rinda pienāks, darīsim katrs savu artavu mūsu kopīgās veselības nodrošināšanai,” mudināja Kariņš.

Ceturtdien vakcinēti tika arī eksprezidenti – Vaira Vīķe-Freiberga, Guntis Ulmanis, Valdis Zatlers un Andris Bērziņš. Bijušās valsts pirmās personas uzsvēra, ka šeit runa nav par uzticību vai neuzticību potēm. Ikvienam būtu jāsaprot, ka vakcinācija patlaban ir vienīgais risinājums, lai mēs visi varētu atgriezties pie ierastās dzīves.

“Jo vairāk Latvijā būsim potējušies, jo drošāki mēs varēsim būt un jo vieglāk mums būs atgriezties kaut cik normālā dzīvē, kaut cik normālā saskarē. Es savus mazbērnus nevaru apkampt jau mēnešiem ilgi. Protams, mēs visi ceram, ka tas beigsies pēc iespējas ātrāk,” teica Vīķe-Freiberga.

Savukārt Zatlers norādīja: “Tas tas ir tikai sākums, tas ir tikai sākums šai cīņai ar Covid-19. Šeit nav ko šaubīties. Te nav starpības, kurš nāk pirmais, kurš pēdējais. Svarīgi ir, lai mēs pēc iespējas ātrāk sasniegtu šo imunitātes līmeni, kas nodrošina visas sabiedrības veselību.”

Vakcīnu deficīta laikā, kad savas potes vēl nav saņēmuši pat visi mediķi, amatpersonu un bijušo prezidentu vakcinēšana gan saņēmusi arī kritiku – izskanējuši pārmetumi, ka šāda amatpersonu prioritāra vakcinēšana būtu pieļaujama, ja amatpersonas būtu sagādājušas valstij vairāk vakcīnu devu, nevis izlietojuši sev tās nedaudzās, ko izdevies iegūt. Taču premjers norāda, vakcinācija amatpersonām nepieciešama, lai nodrošinātu valsts pamatfunkcijas. Turklāt aptaujas liecina, – lielākā daļa iedzīvotāju uzskata, ka amatpersonām jāparedz iespēja vakcinēties ātrāk, lai rādītu piemēru sabiedrībai.

“Šī ir tāda piezīme, ka nav ko baidīties, ka tā vakcīna ir droša, ka mēs visi varam potēties. Un mums ir jāpārvar cilvēku bažas un bailes. Kā labāk to darīt, kā pilnīgi publiski likt sevi pirmajam iet procesam cauri,” norādīja Kariņš.

Ceturtdien vakcīnu saņēma 10 esošās un bijušās amatpersonas. Kā paredz “AstraZeneca” instrukcija, maksimāla aizsardzība pret Covid-19,iestāsies pēc otra potes, ko jāsaņem pēc 4-12 nedēļām.

15 komentāri