Komentāri
Valsts prezidentam pārmet demokrātijas izpratnes degradāciju
Valsts prezidents Andris Bērziņš. (Foto: LETA)

Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) Valsts prezidentam Andrim Bērziņam un viņa padomniekiem pārmet izvairīšanos no sarunas ar it kā “neērtiem” žurnālistiem, kas liecinot par demokrātijas izpratnes degradāciju.

LŽA paziņojumā presei kritizē Bērziņa atteikumu piedalīties intervijā Latvijas Radio. Bērziņa iztaujāšanu kopā ar Aidi Tomsonu bijis plānots uzticēt žurnālistiem Indrai Sprancei un Jānim Krēvicam. Pēc LŽA domām, šāds atteikums spilgti demonstrē valsts augstākās amatpersonas negatīvo un stīvi birokrātisko attieksmi pret sabiedriskā medija auditoriju jeb visu Latvijas sabiedrību. LŽA šādu rīcību uzskata par valsts pirmajai personai neatbilstošu un nepiedienīgu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Valsts prezidenta atteikums, kas saistīts ar izvairīšanos no sarunas ar it kā “neērtiem” žurnālistiem, liecina ne tikai par vēlēšanos pilnībā kontrolēt komunikāciju un bailēm no atklātas diskusijas, bet arī par demokrātijas izpratnes degradāciju, teikts LŽA paziņojumā. “Valsts prezidents pārstāv visus Latvijas iedzīvotājus, arī tos, kuru intereses atspoguļo žurnālisti, no kuriem viņš vai viņa padomnieki “nobijušies”. Prezidenta pienākums ir sarunāties ar visām sabiedrības grupām, kurām viņš kalpo,” norāda LŽA.

“Žurnālistu, mediju un to formātu iedalīšana vēlamajos un nevēlamajos, izdevīgajos un neizdevīgajos liecina par amatpersonu vēlmi nevis pamatot lēmumus un viedokļus, nevis skaidrot uzskatus un piedalīties atklātās diskusijās, bet par gļēvu slēpšanos, izvairīšanos no savas atbildības. Ja valsts amatpersonas un deputāti ar dažādiem aizbildinājumiem izvairās no savas rīcības un viedokļu skaidrošanas, tas samazina sabiedrības iespējas izvērtēt notikumus, padara politiku bezatbildīgu, noplicina viedokļu daudzveidību un samazina demokrātijas kvalitāti Latvijā,” Bērziņa kritiku turpina LŽA.

LŽA valde aicina Bērziņu piedalīties 24.februāra diskusijā Latvijas Radio, bet Latvijas žurnālistus atklāti runāt par visiem gadījumiem, kad dažāda līmeņa amatpersonas un deputāti bezatbildīgi atsākās no komunikācijas ar sabiedrību.

Jau ziņots, ka Bērziņš atteicies piedalīties Latvijas Radio veidotajā raidījumā “Krustpunktā”, aģentūrai LETA pastāstīja radio pārstāvji. Bija plānots, ka Bērziņš raidījumā piedalīsies nākamo otrdien, 24.februārī. Tomēr, atkārtoti sazinoties ar Prezidenta preses dienestu, tā pārstāvji paziņojuši, ka Bērziņš nepiedalīsies šajā raidījumā. Tā iemesli netika paskaidroti.

Prezidenta preses padomniece Līga Krapāne aģentūrai LETA skaidroja, ka, ņemot vērā nākamās nedēļas darba kārtību, prezidentam neesot iespēju piedalīties raidījumā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl