Valsts prezidenta svētku uzruna Jelgavā

Komentāri
Valsts prezidenta svētku uzruna Jelgavā
Foto: LETA

Karavīri! Godātie klātesošie! Sveicu Jūs Latvijas Neatkarības atjaunošanas 25. gadadienai veltītajā militārajā parādē Jelgavā! Divdesmit piecu gadu laikā mūsu valsts ir veikusi strauju attīstības ceļu no fundamentālām reformām – likumdošanas bāzes pārveidošanas un mērķtiecīgas ekonomiskās izaugsmes, līdz pat ģeopolitiski izšķirīgiem lēmumiem, kuru rezultātus redzam un augsti novērtējam jau šodien.

Šī ir ne tikai zīmīga gadskārta Latvijas neatkarībai, bet arī trauksmains laiks Eiropai un visai pasaulei. Ārējās drošības situācija ir mainījusies, liekot mums pārskatīt daudzas prioritātes un īpaši vēršot uzmanību uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu. Latvijas iestāšanās NATO bija vēsturiski pareizs un izšķirošs lēmums. Vienpadsmit gados, kopš dalības aliansē, esam apliecinājuši, ka Latvija ir uzticams partneris, uz mums var droši paļauties.

Sākoties krīzei Ukrainas dienvidos un austrumos, NATO četrkāršoja mūsu gaisa telpas aizsardzību, atsāka jūras pretmīnu kuģu grupas dežūru Baltijas jūrā, kurā pašreiz piedalās arī mūsu jūrnieki, bet uz sauszemes palielināja sabiedroto spēku klātbūtni.
Sabiedroto atrašanās mūsu valstī nav tikai NATO pastiprināta klātbūtne, sabiedroto spēki piedalās kopīgās mācībās ar mūsu karavīriem, kurās viņi apgūst iemaņas, kas būtiskas mūsu un alianses aizsardzības spēju stiprināšanai jaunajos starptautiskās drošības situācijas apstākļos.

Arī Latvija ir daudz darījusi, lai straujāk stiprinātu savas aizsardzības spējas – likumā nostiprinājusi finansējuma palielinājumu, un tas tiks darīts vēl straujāk, 2% no IKP sasniedzot jau 2018. gadā.

Vēlos uzsvērt, ka Latvija nav mazāk aizsargāta kā jebkura cita NATO dalībvalsts. Šādu apliecinājumu, personīgi tiekoties, esmu saņēmis no mūsu stratēģiskajiem partneriem, un šādu apliecinājumu Latvija saņēma NATO samitā Velsā, kā arī saņem ikvienā mūsu sabiedroto rīcībā.
Latvija nav viena, mūsu dalība aliansē ir garants mūsu drošībai. Kopā mēs esam spēks, lai sargātu mieru savā zemē, Eiropā un pasaulē!

Dievs, svētī Latviju!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl