Valsts prezidenta kundze Andra Levite kļūst par paralimpiskās kustības patronesi

Pievienot komentāru
Valsts prezidenta kundze Andra Levite kļūst par paralimpiskās kustības patronesi
IEVA LEINIŠA, LETA

Latvijas Valsts prezidenta kundze Andra Levite ir piekritusi kļūt par paralimpiskās kustības patronesi, tādējādi atbalstot paralimpiskās kustības attīstību Latvijā, aģentūru LETA informēja Latvijas Paralimpiskajā komitejā (LPK).

LPK prezidente Daiga Dadzīte uzsvēra, ka šāds solis valsts augstākajā līmenī vērš uzmanību uz to, ka cilvēku ar invaliditāti iespēju paplašināšana un parasporta attīstība ir neatņemama veselīgas sabiedrības attīstības daļa. Viņa arī atzina, ka ikdienā joprojām bieži nākas sastapties ar vēl no padomju laikiem mantotiem priekšstatiem par to, ka Latvijā cilvēku ar invaliditāti ir ļoti maz, ka viņiem neko nevajag un ka jautājums par cilvēku ar invaliditāti iespējām nav no svarīgākajiem risināmajiem jautājumiem.

Dadzīte pauda, ka, lai arī situācija ar vides pieejamību uzlabojas, nereti uzlabojumi tiek veikti “ķekša” pēc un dzīvē cilvēkiem nav izmantojami. “Tādēļ mēs sen esam gaidījuši un ļoti novērtējam tāda augsta līmeņa patroneses pievienošanos mūsu kustībai,” norādīja LPK vadītāja, pieļaujot, ka tas noteikti palīdzēs pievērst gan politiķu, gan sabiedrības uzmanību cilvēku ar invaliditāti iespēju paplašināšanai, kā arī stiprinās cilvēku ar invaliditāti pašapziņu un pārliecību par sevi.

Trešdien, 26.augustā, plkst.11 Levite apmeklēs bērnu un jauniešu parasporta nodarbību “Elektrum” Olimpiskajā centrā, kā arī tiksies ar LPK pārstāvjiem, lai pārrunātu paralimpiskās kustības attīstības iespējas.