Komentāri
Valsts policijas kinoloģe: Dzīvē nekas nav tā, kā Komisārā Reksī
Foto: Gunta Kursiša, Skaties.lv

Zādzības, laupīšanas, narkotiku tirgoņi un cilvēku meklēšana – tāda nudien ir Latvijas Valsts policijas suņu ikdiena, taču dzīvē viss notiek pavisam citādāk nekā reiz tik populārajā seriālā Komisārs Reksis, kas daudzu cilvēku prātos radījis daudzus aplamus stereotipus par policijas suņu darbu un ikdienu, intervijā portālam Skaties.lv atzīst kinoloģe ar desmit gadu stāžu Gunda Šbanova.

”Cilvēki tiešām saskatās seriālus, un pēc tam no suņiem gaida tos brīnumus, ko redzējuši televīzijā,” smaida Gunda, norādot, ka realitātē darbā ar suņiem liela nozīme ir ieguldītajam darbam, kinologa pacietībai, kā arī paša suņa ”garastāvoklim” un nogurumam – līdzīgi kā tas ir cilvēkiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Atšķirībā no Komisāra Rekša realitātē policijas suns strādā pēc kinologa norādījumiem. ”Suns pilda tās komandas, ko dod kinologs, un nav tā, ka suns pēkšņi pats izdomās, ka jāsāk sekot automašīnai pa pēdām un pieņems kādu lēmumu. Protams, suns var rīkoties, piemēram, ja persona ir jāmeklē mežā un viņš šo personu sajūt. Tad suns pieņem lēmumu, aizskrien un personu atrod,” stāsta Gunda, norādot, ka suns pilda komandas, ko iepriekš ir apguvis mācību procesā.

”Bet, tā kā Reksī, tā nav. Turklāt tur nav filmējies viens suns. Tas ir seriāls bērniem,” smaida kinoloģe. ”Citreiz pat notikuma vietās prasa, ka Reksī taču tā bija… Nu nevar tā. Tas pat traucē, ka reizēm no suņiem gaida brīnumus. Taču tas ir tikai dzīvnieks. Tāpat kā cilvēks – vienu dienu strādā ļoti labi, bet citu dienu viņam ir slinkums vai nogurums, un suns strādā ne tik kvalitatīvi. Cilvēkiem jau ir tas pats – tā ir dzīva būtne,” norāda kinoloģe.

Foto – Gunda un viņas kolēģi-suņi:

Gunda gan stāsta, ka suņi dažkārt mēdz pārsteigt ar savām dotībām un uzcītīgo darbu. Piemēram, ar pirmo Gundas dienesta suni Asko pirms pāris gadiem bija jāiztur automašīnas zagli, kas bija iemucis mežā. “Bija nakts vidus. Suns meklē, meklē, bet tad pēkšņi “pazūd” – aizskrien prom mežā. Es jau domāju – ak Dievs, aizskrējis pēc zvēriem… Saucu suni, bet viņš nenāk atpakaļ. Pēc kāda laika, nākot tuvāk, es redzu, ka suns jau ir atradis meklējamo personu. Cilvēks esot bijis šoka stāvoklī, nejuta pat sāpes un vēl prasīja – varbūt var kaut ko sarunāt? Tas bija īpašs gandarījums, jo pārējie kolēģi necerēja, ka cilvēku atradīs, tomēr Asko sadzina pēdas,” stāsta kinoloģe.

Faktiski katram policijas sunim ir sava specializācija – narkotikas vai personu meklēšana. Suns, dodoties uz notikuma vietu, jau zina, ka kaut kas būs jādara, un ierodoties notikuma vietā, viņš pēc komandas zina, kas tieši viņam ir jādara, stāsta kinoloģe.

Lasi portālu Skaties.lv arī turpmāk un uzzini vairāk par policijas suņu darbu!

Varbūt tu vari kādam kļūt par vislabāko saimnieku pasaulē. Vai arī vari ziedot suņu patversmei, zvanot pa tālr.: 90006388. Viens zvans – ziedojums 1,42 eiro apmērā.

Akcijas organizatori

 

Akcijas dalībnieki

 Ķepas meklē mājas dalībnieki

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl