Valsts policijas amatpersonas kratīšanas laikā dzīvoklī konstatē iespējamu marihuānu

1 komentārs
Valsts policijas amatpersonas kratīšanas laikā dzīvoklī konstatē iespējamu marihuānu

Trešdien, 17.februārī, Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas veica kratīšanu kāda vīrieša dzīvesvietā, kur atrada un izņēma zaļganbrūnas augu valsts izcelsmes vielu, iespējams, marihuānu, informē Valsts policijā.

VP Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas uz aizdomu pamata par marihuānas audzēšanu veica kratīšanu kāda vīrieša dzīvoklī Talsu novadā, kurā tika konstatēta paštaisīta ar siltumu, ventilatoriem, termometru un visu marihuānas audzēšanai nepieciešamo aprīkota telts.

Likumsargi izņēma 28 polietilēna maisiņus ar izžāvētu zaļganbrūnas augu valsts izcelsmes vielu, iespējams, marihuānu, kasti ar augu stublājiem un lapām, kā arī aprīkojumu un ķimikālijas. Izņemtās vielas ir nosūtītas uz ekspertīzi, lai noskaidrotu to precīzu daudzumu.

Vīrietis iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par transportlīdzekļa vadīšanu, atrodoties alkohola reibumā un bez tiesībām. Vīrietis savu vainu izdarītajā atzīst un apgalvo, ka viņa nodoms nav bijis marihuānu realizēt – viņš to audzējis paša lietošanai.

Patlaban Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirknī par notikušo ir uzsākts kriminālprocess par narkotiskās vai psihotropās vielas saturošu augu neatļautu sēšanu vai audzēšanu.

Saskaņā ar Krimināllikum par narkotiskās vai psihotropās vielas saturošu augu neatļautu sēšanu vai audzēšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

1 komentārs