Valsts policija: Teju katru nedēļu Latvijas skolās kāds bērns cieš no vardarbības

3 komentāri
Valsts policija: Teju katru nedēļu Latvijas skolās kāds bērns cieš no vardarbības
Foto: LETA

Šogad līdz 6. aprīlim Valsts policija reģistrējusi 97 vardarbības gadījumus skolās, kas ir par desmit gadījumiem vairāk nekā pērn līdzīgā laika posmā.

Patiesībā gan vardarbības gadījumu ir daudz vairāk, jo par tiem policija bieži netiek informēta, šodien žurnālistiem pastāstīja Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics.

Pēdējā laikā policija teju katru nedēļu saņem informāciju, ka kāds bērns skolā cietis no vardarbības. Konkrētus gadījumus Rinkevics atturējās minēt, taču atklāja, ka vienā gadījumā pamatskolēni savam klasesbiedram aizdedzinājuši matus.

Šādiem pārkāpumiem ir augsts latentums, līdz ar to reālā situācija ir skarbāka un vardarbības gadījumu ir daudz vairāk. Tam par iemeslu ir, piemēram, skolas vadības vēlēšanās saglabāt skolas prestižu, vardarbību noklusējot.

Policija aicina sabiedrību, tostarp skolu direktorus, sociālos pedagogus un pašvaldības, vairāk iesaistīties vardarbības gadījumu aktualizēšanā un to neslēpšanā. Policija arī veiks konkrētus pasākumus, lai situāciju mainītu, proti, skolu direktoriem tiks rīkotas mācības par to, kā veidot drošu vidi skolās. Mācību programma varētu būt gatava vasaras beigās.