3 komentāri

Šogad līdz 6. aprīlim Valsts policija reģistrējusi 97 vardarbības gadījumus skolās, kas ir par desmit gadījumiem vairāk nekā pērn līdzīgā laika posmā.

Patiesībā gan vardarbības gadījumu ir daudz vairāk, jo par tiem policija bieži netiek informēta, šodien žurnālistiem pastāstīja Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēdējā laikā policija teju katru nedēļu saņem informāciju, ka kāds bērns skolā cietis no vardarbības. Konkrētus gadījumus Rinkevics atturējās minēt, taču atklāja, ka vienā gadījumā pamatskolēni savam klasesbiedram aizdedzinājuši matus.

Šādiem pārkāpumiem ir augsts latentums, līdz ar to reālā situācija ir skarbāka un vardarbības gadījumu ir daudz vairāk. Tam par iemeslu ir, piemēram, skolas vadības vēlēšanās saglabāt skolas prestižu, vardarbību noklusējot.

Policija aicina sabiedrību, tostarp skolu direktorus, sociālos pedagogus un pašvaldības, vairāk iesaistīties vardarbības gadījumu aktualizēšanā un to neslēpšanā. Policija arī veiks konkrētus pasākumus, lai situāciju mainītu, proti, skolu direktoriem tiks rīkotas mācības par to, kā veidot drošu vidi skolās. Mācību programma varētu būt gatava vasaras beigās.

 

TOP komentāri

 • sgb
  0 0 0

  sgb

  nejauši nosūtījās.
  Tātad Toms Krieviņš veica gad fizisko gan psiholoģisko vardarbību pret manu dēlu. un lielījās, ka viņam nekas nebūšot, jo brālis esot policists. Skola izlikās to nemanām. Es nejauši uzzināju, ka mans bērns mēnesi neapmeklē skolu, jo viņam ir bail atrasties skolā, kur viņu sit un citādi aizvaino. Skolai pat neienāca prātā man paziņot, ka tik ilgstoši bērns neierodas uz mācībām.
 • sgb
  0 0 0

  sgb

  es nomainīju bērnam skolu, gada vidū, jo klasesbiedrs Toms Krieviņš no Rīgas 6. vidusskolas 3.b klases
 • ES
  0 0 0

  ES

  Protams, ka skolu darbiniekiem nepatīk šo informāciju popularizešana, jo notiek ļoti nekorekti-tādā un tādā skolā notika tas un tas,it kā tie būtu skolu pasākumi,bet vecāki, kuri bieži savus "varoņus" piesedz,ir anonīmi.Atceros skaļu gadījumu, kad skolas direktors it kā sasitis bērnam galvu pret sienu,zens guvis smadzenu satricinājumu un kas vēl nav noticis.Tas izskanēja TV,radio, avīzes.Atsaukums, ka zēns dusmās spārdījis sienu un direktors viņu aiz "čupra'no sienas pavilcis nost, bet smadzeņu satricinājums bijis dabūts mājās agrāk, to atsaukumu nopublicēja šauri profesionālā laikrakstā vienā no pēdējām lappusēm.Visi sabiedriskie mēdiji klusēja kā partizāni.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl