Valsts policija speciālas pārbaudes aizsargmasku lietošanas kontrolei nerīkos

3 komentāri
Valsts policija speciālas pārbaudes aizsargmasku lietošanas kontrolei nerīkos
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Valsts policija speciālas pārbaudes aizsargmasku lietošanas kontrolei nerīkos, bet reaģēs uz iespējamām konfliktsituācijām sabiedriskajā transportā, noskaidroja aģentūra LETA.

Valsts policijā aģentūrai LETA norādīja, ka speciālas pārbaudes aizsegus lietošanas kontrolei netiks rīkotas, bet likumsargi reaģēs, ja saņems informāciju par iespējamām konfliktsituācijām sabiedriskajā transportā.

Rīgas pašvaldības policijas (RPP) pārstāvis Toms Sadovskis aģentūrai LETA skaidroja, ka, ņemot vērā jauno mehānismu, kas par masku nelietošanu paredz izsēdināšanu no sabiedriskā transporta, tad primāri Rīgas sabiedriskajā transportā kontroli īstenos pašvaldības uzņēmuma “Rīgas satiksme” kontroles dienests.

Savukārt RPP kontroles dienestam nepieciešamības gadījumā sniegs atbalstu, braucot uz izsaukumiem. Tāpat var tikt rīkotas kopīgas pārbaudes, kā tas līdzīgi ar bezbiļetnieku kontroli. Pašvaldības policija sniegs atbalstu, lai novērstu konfliktsituācijas un cita veida riskus.

Jau ziņots, ka valdība ir noteikusi obligātu sejas aizsargmaskas lietošanu sabiedriskajā transportā.

Lasi vēl – Sabiedriskajā transportā varēs neuzņemt un izsēdināt pasažierus bez mutes un deguna aizsega

Lasi vēl – Kā izvēlēties kvalitatīvu sejas masku?

Vienlaikus ir noteikti divi izņēmumi. Ņemot vērā, ka maziem bērniem nav iemaņu pareizai sejas maskas lietošanai, kā arī to, ka bērnu vidū Covid-19 izplatībai ir mazāk risku, aizsegu varēs nelietot bērni līdz 13 gadu vecumam. Tāpat, ja pasažierim ir acīmredzami kustību traucējumi vai psihiskās veselības traucējumi, kuru dēļ personai trūkst spēju vai iemaņu mutes un deguna aizsega lietošanai, tā lietošana nav jāpieprasa un personai ir jāļauj uzturēties transporta līdzeklī.

Kā mutes un deguna aizsegu var lietot medicīniskās, nemedicīniskās jeb higiēniskās maskas, kā arī vizierus un sejas vairogus.

Sabiedriskā transporta kontrolieriem, konduktoriem un autobusu vadītājiem būs tiesības izsēdināt vai neielaist transportlīdzeklī pasažierus, kuri nevalkās mutes un deguna aizsegus.

Kā ziņots, pēdējās divās nedēļās Latvijā saslimstība ar Covid-19 pieaugusi par 172%, kamēr citviet Eiropā pieaugums ir aptuveni 14%, pirmdien pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Lasi vēl – Viņķele: Visas valsts nolikšanu ”uz bremzēm” mēs vairs nevaram atļauties

Neraugoties uz straujo Covid-19 izplatību, pagaidām netiek vērtēta iespēja šā iemesla dēļ Latvijā ieviest ārkārtējo situāciju, kā tas tika darīts pavasarī, intervijā Latvijas Radio sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).