Valsts policija sākusi administratīvo procesu par priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumu

Pievienot komentāru
Valsts policija sākusi administratīvo procesu par priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumu
IEVA VĀRNA, TV3 ZIŅAS

Rīgas Centra iecirknī sākts administratīvais process par priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumu, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.

Policija šonakt konstatējusi, ka nav noņemts kādas politiskās partijas reklāmas plakāts.

Citi pārkāpumi nav konstatēti, un Rīgā piekšvēlēšanu gaisotne ir mierīga, norādīja policijā.

LETA jau ziņoja, ka piektdien stājas spēkā aģitācijas klusuma periods pirms sestdien paredzētajām Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām.

Likums paredz, ka vēlēšanu dienā, kā arī dienu pirms vēlēšanu dienas apmaksāta priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošana elektroniskā plašsaziņas līdzekļa radio programmās un raidījumos, publiskās lietošanas ārtelpās un iekštelpās, preses izdevumos un valsts un atvasinātu publisku personu institūcijās un kapitālsabiedrībās, kā arī internetā ir aizliegta.

Izņēmums attiecas uz paziņojumu jeb sludinājumu izvietošanu, kuri informē par partijas vai deputāta kandidāta tikšanos ar vēlētājiem.

Lasi vēl: Valsts policija: Iepriekšējās balsošanas pirmā diena Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās aizvadīta bez starpgadījumiem

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) gan skaidroja, ka šodien un rīt neapmaksāta aģitācija sociālajos tīklos nav aizliegta, taču birojs pārbaudīs visu informāciju par “klusuma periodā” veikto aģitāciju, proti, vai tā ir apmaksāta vai neapmaksāta.

Priekšvēlēšanu aģitācijas periods sākās 7. jūlijā.