Valsts policija pirks jaunus suņus un īpaši pielāgotas automašīnas, lai labāk cīnītos ar kontrabandu

10 komentāri

Valsts policija gatavojas ieguldīt lielu naudu suņos. Lai sekmīgāk cīnītos ar kontrabandu, plānots iegādāties desmit suņus, kas piemēroti īpašajai apmācībai.

Narkotiku meklēšanas un pēdu dzīšanas suņus, kā arī astoņas īpaši pielāgotas automašīnas viņu vešanai patruļās iegādāsies par pusmiljonu eiro. Interesanti, ka suņu apakšvienības stiprināšana notiks sadarbībā Lietuvu.

Latvijas un Lietuvas teritorijas tiek izmantotas kā tranzīta zonas tālākai noziedzības virzībai uz Eiropu, piemēram, narkotiku vai cigarešu kontrabandā. Lai šo rūpalu apgrūtinātu, policisti tagad grib iepirkt desmit jaunus četrkājainos likumsargus. Viņi tiktu apmācīti kopā, bet pēc tam izdalīti, – seši Latvijai un četri Lietuvai.

Renāte Fila-Roķe
Valsts policijas galvenās administratīvās pārvaldes priekšniece

Mēs plānojam arī sunīšus apmācīt pēc vienotām metodēm. Skatīties, ko mēs varam, varbūt viņiem ir kas interesants, ko piedāvāt mūsu sunīšiem, mums ir arī savas programmas, un es domāju, ka arī tās noderīgas būs. Pamatā ņemot vērā tās noziedzības tendences, kas ir pierobežā, – tā ir narkotiku meklēšana, bet tāpat arī pēdu meklēšana.

Suņi patrulēs abu valstu pierobežas reģionos un vajadzības gadījumā būs gatavi braukt palīgā kaimiņvalsts kolēģiem. Tāpat tiks iegādātas astoņas suņu pārvadāšanai īpaši piemērotas automašīnas – divi mikroautobusi un sešas patruļmašīnas.

Gunta Šabanova
projekta vadītāja, Valsts policijas kinoloģe

Tur jābūt speciāli apmācītiem boksiem, ventilācijas sistēmām un visam ekipējumam. Latvijā konkrēti paredzēts viena mašīna Kurzemes, Zemgales un Latgales reģionos.

Iepirkumu process jau uzsākts, un pirmie suņi skolas gaitas uzsāks jau šogad.

10 komentāri