Valsts policija: netrafarētie policijas auto krietni samazinājuši avāriju skaitu

3 komentāri

Kopš uz Latvijas ceļiem parādījušies jaunie, netrafarētie policijas auto, būtiski samazinājies avārijās bojāgājušo skaits. Valsts policija ziņo, ka tikmēr strauji audzis pieķerto ātrumpārkāpēju skaits.

Arī paši likumsargi iekļuvuši kādā negadījumā – Latgalē viens netrafarētais auto cietis avārijā, tiesa gan, ne policistu vainas dēļ.

Kadros, kas fiksēti no netrafarētajiem policijas auto, fiksēti divi rupji pārkāpumi – atļautā braukšanas ātruma neievērošana un apdzīšanas manevrs, šķērsojot nepārtraukto līniju. Abos gadījumos šoferi nemaz nenojauta, ka viņus vēro modrā policistu acs. Policijā apstiprina, ka netrafarētie auto attaisnojuši uz tiem liktās cerības un pieķerto pārkāpēju skaits strauji audzis. Ja pērn astoņu mēnešu laikā tiesības par ātruma pārsniegšanu atņemtas 412 vadītājiem, tad šogad tādā pašā periodā – jau 709 vadītājiem.

“Netrafarētās automašīnas disciplinē satiksmes dalībniekus. Gandrīz 20% samazinājums ir bojāgājušo skaita ziņā. Vēl joprojām ir tādi, kas rupji pārkāpj noteikumus, pārkāpjot ātrumu un veicot apdzīšanu neatļautās vietās,” norāda Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Tvarstot pārkāpējus, policisti paši riskē ar lielu ātrumu. Viens jaunais netrafarētais auto sasists, bet ne likumsargu vainas dēļ. “Diemžēl viens gadījums, nopietnāks, ir bijis Latgales reģionā. Ne policista vainas dēļ bojāts, diemžēl, ikdienā lietojot, nevaram būt droši, ka kāds kaut kur neiekļūs,” skaidro Krapsis.

Ātrumpārkāpējus skumdinās arī fakts, ka policija saņēmusi divus jaunus pārvietojamos fotoradarus. Plānots tos likt lietā jau septembrī, kad darbinieki būs izgājuši nepieciešamās apmācības to lietošanā.

TOP komentāri

 • Ald
  +4 +4 0

  Ald

  Kā var rakstīt tādas muļķības. Laikam vēlas aizmālēt acis. Jo šie auto ir tikai naudas slaicsmām mašīnas, bet tur nav nekāda saistība ar avāriju skaitu.
 • Māris
  +2 +1 -1

  Māris

  Interesanti zināt cik ir atņemtas tiesības, kas brauc pārāk lēnu tādējādi kavējot un traucējot satiksmi.
 • Valters Salcēvičs
  0 0 0

  Valters Salcēvičs

  Aiaia kapec taču polocija letaki ar pvn neka musu dargi

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl