Valsts policija: Latvija un Baltijas valstis bieži vien tiek izmantotas narkotisko vielu transportēšanai tranzītā

2 komentāri
Valsts policija: Latvija un Baltijas valstis bieži vien tiek izmantotas narkotisko vielu transportēšanai tranzītā
VALSTS POLICIJA

Likumsargi aizturējuši līdz šim lielāko kokaīna kravu Latvijā – vairāk nekā divas tonnas. Tās melnā tirgus vērtība vairumtirdzniecībā būtu 65 miljoni eiro, bet mazumtirdzniecībā – varētu tuvoties pat miljardam.

Līdz šim lielāko kokaīna kravu Latvijā – vairāk nekā divas tonnas – Valsts policija izņēmusi sadarbībā ar starptautiskajiem partneriem.

Milzīgā krava uzieta 8.janvārī Kokneses novadā. Operācija īstenota sadarbībā ar ASV Narkotiku apkarošanas administrāciju un likumsargiem no Ekvadoras, no kurienes, visticamāk, krava sūtīta.

Narkotikas atradušās gan banānu kastēs, gan kastēs ar būvniecības preču tirdzniecības uzņēmuma “K Senukai” logo – kopumā vairāk nekā 2000 kokaīna brikešu, katra kilogramu smaga.

Narkotikas, visticamāk, nav paredzētas Latvijas tirgum, kur kokaīns augstās cenas dēļ nav iecienīts.

“Latvija un Baltijas valstis bieži vien tiek izmantotas narkotisko vielu transportēšanai kā tranzīta valsts. Ja narkotikas nonāk Latvijas teritorijā, tad lielākoties tālākie mērķi varētu būt vai nu Skandināvijas vai Austrumu valstis. Krievija ir ļoti plašs iespējamais tirgus,” norāda Valsts policijas Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Grišins.

Ekspertīze visai kravai vēl nav pabeigta, taču daļā no izņemtajām briketēm konstatēts ļoti augstas kvalitātes kokaīns – ar īpatsvaru pat 80%.

Valsts policijas brangā ķēriena vērtība mērojama milzīgās summas.

“Nevienā brīdī mūsu starptautiskie partneri nešaubījās par Latvijas policijas uzticamību, profesionalitāti un izpratni par šiem procesiem. Šeit ir runa par ļoti lielu naudu, ļoti lieliem riskiem,” norāda Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Tradicionāli šāda veida kravas Latvijā nonāk pa jūras ceļiem. Patlaban netiek izslēgts, ka tas noticis caur kādu Latvijas ostu, taču ierasti iecienītākas ir Eiropas lielās ostas. Likumsargi šajā lietā aizturējuši piecus Latvijas pilsoņus, no kuriem trīs atrodas apcietinājumā. Viena persona agrāk jau tiesāta par kontrabandu.

Pēc ekspertīžu pabeigšanas kokaīnu iznīcinās.

2 komentāri