Valsts policija konstatējusi vairākus krāpniecības gadījumus Ludzā, Rēzeknes un Viļānu novados

Pievienot komentāru
Valsts policija konstatējusi vairākus krāpniecības gadījumus Ludzā, Rēzeknes un Viļānu novados
Attēlam ir ilustratīve nozīme. (KASPARS KRAFTS, F64)

Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvalde ir konstatējusi vairākus krāpniecības gadījumus Ludzā, kā arī Rēzeknes un Viļānu novados, informēja VP.

Laikā no šā gada augusta beigām līdz oktobra sākumam vairākas personas ir kļuvušas par krāpniecisku darbību upuriem. Visas šīs personas ir vēlējušās iegādāties pārvietojamās pirtis, par kurām arī tika veikti avansa maksājumi vairāku simtu eiro apmērā.

Pircēji esot pamanījuši izdevīgu piedāvājumu sociālajā platformā ”Facebook” un sludinājumu vietnē ss.com ar iespēju iegādāties mucveidīgas pirtis. Personas ir sazinājušās ar pārdevēju, pēc kā ir veikušas avansa maksājumu, taču vēlamo preci tā arī nav saņēmušas. Diemžēl sazināties atkārtoti ar pārdevēju, pēc avansa maksājuma veikšanas, nav izdevies.

Par šiem faktiem policija ir uzsākusi kriminālprocesus par svešas mantas vai tiesību uz šādu mantu iegūšanu, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos vai ar viltu jeb krāpšanu. Par šādām darbībām soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

VP aicina rūpīgi izvērtēt iespējamos riskus veicot avansa maksājumus uz privātpersonu banku kontiem, nepārliecinoties par pārdevēju identitāti, tādējādi pasargājot sevi no varbūtības kļūt par krāpnieku upuri un zaudēt lielas naudas summas. Latgales reģiona pārvalde Komandanta iela 7, Daugavpils, LV-5401,tālrunis 65403221, e-pasts: [email protected]

Tāpat VP aicina cilvēkus, kuri zaudējuši naudu līdzīgos gadījumos, par notikušo ziņot policijā, vēršoties ar iesniegumu.