Valsts policijā inficēšanās ar Covid-19 konstatēta 31 darbiniekam

1 komentārs
Valsts policijā inficēšanās ar Covid-19 konstatēta 31 darbiniekam
Attēlam ir ilustratīva nozīme. (IEVA LEINIŠA, LETA)

Valsts policijā (VP) patlaban inficēšanās ar Covid-19 konstatēta 31 darbiniekam, aģentūrai LETA pastāstīja VP preses pārstāve Simona Grāvīte.

Par šiem gadījumiem ir informēts Slimību profilakses un kontroles centrs, un policija seko sniegtajām rekomendācijām, kā rīkoties konkrētajās situācijās.

Inficēšanās notikusi gan ārpus darba laika, gan dažos gadījumos arī saistībā ar dienesta pienākumu izpildi. Inficētie strādā dažādos Latvijas reģionos.

Visos gadījumos apzināti tuvākie cilvēki, kuri uzskatāmi par kontaktpersonām un patlaban atrodas mājas karantīnā.

Šie gadījumi nav būtiski ietekmējuši dienesta darbu, un policija turpina strādāt līdz šim ierastā režīmā.

Saistībā ar Covid-19 pašizolācija ir noteikta arī vairākiem Iekšlietu ministrijas (IeM) darbiniekiem.

Patlaban IeM nav informācijas, ka kādam ministrijas darbiniekam būtu konstatēts Covid-19, taču vairākiem darbiniekiem sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) ir noteikts kontaktpersonas statuss, un viņi patlaban atrodas pašizolācijā, teica ministrijas preses pārstāvis Māris Zariņš.

Ministrijā apliecināja, ka kontaktpersonas statusa noteikšana IeM darbiniekiem ir saistīta ar kādu no saslimušajiem Valsts policijā. IeM un Valsts policijas struktūrvienības atrodas iekšlietu iestāžu ēku kompleksā Čiekurkalnā.

Aģentūrai LETA zināms, ka starp kontaktpersonām nav ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) un valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs.

Galerija: Covid-19 drošības pasākumi sabiedrībā

“Personām, kas nonāk saskarsmē ar policistiem, apdraudējums nepastāv, policija seko līdzi, lai tiktu ievērotas visas drošības prasības, kā arī policisti ir nodrošināti ar individuālās aizsardzības līdzekļiem,” norādīja Grāvīte.

Lasi vēl: SPKC: Joprojām augstākā saslimstība ar Covid-19 novērota izglītības iestādēs un bērnu kolektīvos

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!

1 komentārs