Valsts policija: Iedzīvotāji pārāk viegli uzticam svešiniekiem internetā

Pievienot komentāru

Vidēji četri no pieciem iedzīvotājiem ik dienu var saskarties ar kādu no drošības riskiem internetā, tā liecina Valsts policijas dati. Lai aicinātu iedzīvotājus vairāk aizsargāt personīga rakstura saturu, sākta īpaša informatīva kampaņa.

Valsts policija veica eksperimentu sociālajos medijos, izveidojot viltus profilu vienā no populārākajiem sociālajiem tīkliem, lai noskaidrotu iedzīvotāju paradumus un uzvedību, saskaroties ar potenciālu ļaunprātību digitālajā vidē.

Eksperimentā gūts apstiprinājums tam, ka iedzīvotāji viegli uzticas svešiniekiem – sūta privātu informāciju un nepārliecinās, vai cilvēks, ar kuru sazinās interneta vietnē, ir tas, par ko uzdodas. Šādu lētticību bieži vien izmanto starptautiski kibernoziedznieki, piemēram izvilinot kailfoto un pēc tam šantažējot cilvēkus.

Ints Ķuzis
Valsts policijas priekšnieks

Kibernoziegumi ir ar ļoti augstu latentumu. Jo saskaroties pēc tam jau ar sekām, cilvēki domā – kāds es biju idiots. Kāpēc es tā darīju? Nu es tagad iešu parādīt citiem savu muļķību. Bet tā nav pareizi. Ir jāgriežas. Tāpat kā par šiku zādzību, ir jāziņo par šīm lietām, jo tas var būt priekš mums viens diedziņš liela kamola atrisināšanai.

Papildus veiktajam eksperimentam, kampaņas ietvaros ir izveidoti vairāki video klipi, kuros apskatītas tipiskākās kibernoziegumu situācijas.