Komentāri

Veselības ministrija plāno segt bērnu ārstniecības izdevumus ne tikai Latvijā un Eiropas Savienībā, bet arī citās pasaules valstīs. Atbalstu sniegt paredzēts tikai īpašos gadījumos, kad citādi rīkoties nav iespējams. Līdz šim finansiālā palīdzība bērniem ārstniecībai ārpus Eiropas netika sniegta.

Desmitgadīgā Dāvja Januša gadījums bija pirmais, kad pagājušajā gadā veselības ministrija ārkārtas gadījumā, daļēji apmaksāja ārstniecību Amerikas Savienotajās Valstīs. Taču likumā šāda palīdzība nebija paredzēta, tāpēc sākotnēji Dāvja mammai nācās piedzīvot atteikumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tagad Dāvis ir veiksmīgi nostājies uz atveseļošanās ceļa, viņš ir izgājis vairākus rehabilitācijas kursus un ārsts ir atļāvis fiziskas aktivitātes.

Labās ziņas sasniegtas tikai pēc tam, kad Dāvja gadījumam tika pievērsta sabiedrības uzmanība un iesaistījās augstākā līmeņa amatpersonas. No valsts budžeta tika piešķirti 100 000 eiro. Atlikušos vairāk nekā 300 tūkstošus saziedoja iedzīvotāji.

Veselības ministrijā sagatavotas likuma izmaiņas, kas atļaus līdz šim liegto atbalstu bērniem ārstēšanai ārpus Latvijas un Eiropas.

Veselības ministrijā iecerēts, ka tajās īpašajās reizēs, kad būs jāmeklē ārstēšana ārpus Eiropas, valsts varētu segt pusi no izdevumiem, bet ne vairāk kā 150 000 eiro.

Veselības ministrijas speciālists skaidro, ka trūkstošos līdzekļus nāksies segt bērna tuviniekiem vai ziedotājiem.

Tas ir vairāk nekā nekas, tā ministrijas ieceri vērtē Dāvja mamma Baiba. 150 000 eiro var dažkārt izglābt bērnu no nāves.

Veselības ministrijā plāno, ka palīdzība no īpašā budžeta būs vajadzīga vienam bērnam reizi trijos līdz piecos gados. Maksimālā summa 150 000 ir aprēķināta vienkārši, īpaši dārgo medikamentu pabalsts 15 tūkstoši eiro gadā pareizināts ar desmit.

Iecere vēl ir starpministriju saskaņošanā un paies vairāk nekā mēnesis līdz tā nonāks ministru kabineta izskatīšanā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl