Komentāri
Valsts pati sākusi nodrošināt neatliekamo medicīnisko palīdzību – ietaupīti tiks 1,7 miljoni eiro
Foto: LETA

Jau divas dienas valsts pati, bez ārpakalpojuma palīdzības, Rīgas reģionā nodrošina neatliekamo medicīnisko palīdzību. Veselības ministrs Guntis Belēvičs uzteic Neatliekamās palīdzības dienesta darbiniekus par veiksmīgo pāreju. Tomēr vienlaikus sola arī meklēt atbildīgos par to, ka valsts gadiem pārmaksājusi par miljoniem vērto ārpakalpojumu.

Steigt palīgā ir gatavas 75 brigādes. Īsā laikā konkursa kārtībā darbā pieņemti 250 šoferi, saremontēti vecie un nopirkti jauni spēkrati. Automašīnās ir viss nepieciešamais aprīkojums, spēkratus izrāda dienesta pārstāvis. Turklāt kliedētas arī pēdējās bažas.
Neatliekamās palīdzības dienests būtiski paplašinājis remontdarbiem nepieciešamās telpas Juglā, un turpmāk tas pats saviem spēkiem spēs nodrošināt automašīnu tehnisko apkopi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Katru rītu tiek veikta mašīnas ikdienas apkope, pārbaudīts, vai deg visas spuldzītes, visi šķidrumi – logu šķidrums, dzesēšanas šķidrums, vai eļļu nevajag pieliet,” skaidro NMPD Operatīvā medicīniskā transporta Pārvaldības nodaļas vadītājs Uldis Spunde.

Ārpakalpojuma pārņemšana izmaksājusi tikai 200 000 eiro. Šogad ietaupītā summa ir trīs reizes lielāka, turklāt ik gadu valsts maciņā būs par 1,7 miljoniem eiro vairāk. Par operatīvo pāreju šodien tika dalīti pat diplomi.

Kā varēja gadīties, ka valsts daudzus gadus krietni pārmaksājusi par miljoniem eiro dārgo ārpakalpojumu, veselības ministrs tagad sola skaidrot. Taču, kā atbildība izpaudīsies, viņš spītīgi neatklāj.

Tikmēr Armanda Ploriņa trīs mēnešu “labošanās laiks” pēc negatīvā vērtējuma saņemšanas ir beidzies. Tagad ministrs viņam lūdzis sniegt atbildes uz vairākiem jautājumiem, lai 21. maijā dienesta vadītāju varētu vērtēt atkārtoti. Pats Ploriņš savu atbildību notikušajā nesaskata.

Viņš bilst, ka ir noguris atbildēt uz jautājumiem, vai nebažījas par savu amatu. ”Man šo jautājumu uzdod visu laiku, nu ko man baidīties visu laiku par savu amatu. Es zinu, ko es esmu darījis, es zinu, kas ir izdarīts. Es zinu, ka dienests ir izveidots ļoti labi, pie mums brauc no ārzemēm skatīties, kāds ir dienests,” tā Ploriņš.

Ietaupītos līdzekļus dienests sola ieguldīt plānveidīgas autobāzes atjaunošanā un personāla mācībās. Šogad jauni spēkrati gan pirkti netiks.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl