Valsts nevar atrast naudu 160 bērniem, lai viņu pēdējās dzīves dienas būtu kvalitatīvi nodrošinātas

Komentāri
Valsts nevar atrast naudu 160 bērniem, lai viņu pēdējās dzīves dienas būtu kvalitatīvi nodrošinātas
Foto: LETA

Valsts jau gadiem ilgi nespēj rast naudu neārstējami slimu bērnu aprūpei. Līdzekļu speciālās pārtikas nodrošināšanai un kvalitatīvai paliatīvai aprūpei trūkst visā valsts teritorijā. Savukārt, Labklājības un Veselības ministrijas nespēj vienoties par to – kuram kas ir darāms.

Paliatīvās aprūpes būtība ir rūpēties par smagi slimiem, neārstējamiem bērniem, lai pēdējās viņu dzīves dienas būtu kvalitatīvi nodrošinātas.  Šobrīd valstī ir 160 šādi bērni, taču līdzekļus viņu aprūpei  izdodas savākt vien ar sabiedrības atbalstu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Foto: LETA

Foto: LETA

Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības vadītāja Anda Jansone:
Esošie resursi nepietiek, lai mēs varētu šo pakalpojumu nodrošināt pilnīgi visiem, arī reģionos.

 

40 bērniem nepieciešama īpaša pārtika, kas izmaksātu 100 tūkstošus gadā, un arī šī ir izrādījusies problēma, jo Labklājības un veselības ministrijas līdz šim nav varējušas vienoties par to, kurai ministrijai tas būtu jādara.

Foto: LETA

Foto: LETA

Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta:
Ja paskatās kā Latvijas iedzīvotāji ziedo un palīdz, tas norāda, kas ir mūsu vērtības un ko mēs sagaidām – mēs esam gatavi dalīties ar savu naudu, lai palīdzētu un tā arī vajadzētu politiķiem reaģēt, jo bezmaksas veselības aprūpe ir tikai veseliem bērniem. Nedrīkst atstāt tik daudz uz Latvijas ziedotāju pleciem no medicīnas, kas ir deklarēta kā bezmaksas.

Par paliatīvās aprūpes pieejamību šonedēļ asa diskusija izvērtās šonedēļ LNT raidījumā Dombura studija, kur ministriem tika pārmests nepietiekams valsts atbalsts smagi slimu bērnu aprūpē.

Paliatīvi aprūpēta bērna mamma Inese Belicka:
Kā jūs izskaidrosiet faktu, ka pieejamība ir garantēta tikai rīdziniekiem? Tā ir sociālā aprūpe vai tā nav diskriminācija uz līdzenas vietas?

 

Foto: LETA

Foto: LETA

Labklājības ministrs, Uldis Augulis (ZZS):
Ja tas tā ir –, protams, es noskaidrošu. Tā ir Labklājības ministrijas atbildība un, ja mēs kaut ko neesam izdarījuši, tad to labosim.

 

Veselības ministrs sola līdzekļus atrast – kaut naudas visam neesot un nākas izvēlēties starp atsevišķu pacientu nepieciešamību saņemt dārgus aprūpes pakalpojumus, vai veselības aprūpes nodrošināšanu pēc iespējas lielākai sabiedrības daļai.

Foto: LETA

Foto: LETA

Veselības ministrs, Guntis Beļēvičš (ZZS):
Tekošā gada laikā mēs vairākkārtīgi sagādāsim līdzekļus, tad kad valstij būs līdzekļi. 2015. gada laikā es darīšu visu, ko varēšu un esmu pārliecināts, ka man izdosies.

Mediķi šos solījumus vērtē ar dalītām jūtām – ticēt gribās, bet  līdzīgus solījumus devuši arī visi līdzšinējie ministri.

Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības vadītāja Anda Jansone:
Es vakar intereses pēc pārskaitīju, cik mums ir veselības ministri ,ar kuriem esam sadarbojušies. Tie ir 11. Šis ir divpadsmitais, un pozitīvi ir tas, ka viņam ir viedoklis, viņš ir paudis ceļus, kā to redz risināt, bet ir tikai 50 dienas kopš viņš ir amatā un ir pāragri runāt par to vai izdosies vai nē.

Iepriekš Veselības ministrija paziņoja, ka tās prioritāšu izpildei no valsts budžeta nākošgad papildus nepieciešami 108 miljoni eiro, taču šonedēļ apstiprinātais valsts budžets,  veselības nozarei paredz papildus piešķirt 30, 63 miljonus eiro.

Lasi vēl