Komentāri
Valsts nevar atrast naudu 160 bērniem, lai viņu pēdējās dzīves dienas būtu kvalitatīvi nodrošinātas
(Foto: LETA)

Valsts jau gadiem ilgi nespēj rast naudu neārstējami slimu bērnu aprūpei. Līdzekļu speciālās pārtikas nodrošināšanai un kvalitatīvai paliatīvai aprūpei trūkst visā valsts teritorijā. Savukārt, Labklājības un Veselības ministrijas nespēj vienoties par to – kuram kas ir darāms.

Paliatīvās aprūpes būtība ir rūpēties par smagi slimiem, neārstējamiem bērniem, lai pēdējās viņu dzīves dienas būtu kvalitatīvi nodrošinātas.  Šobrīd valstī ir 160 šādi bērni, taču līdzekļus viņu aprūpei  izdodas savākt vien ar sabiedrības atbalstu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Foto: LETA

Foto: LETA

Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības vadītāja Anda Jansone:
Esošie resursi nepietiek, lai mēs varētu šo pakalpojumu nodrošināt pilnīgi visiem, arī reģionos.

 

40 bērniem nepieciešama īpaša pārtika, kas izmaksātu 100 tūkstošus gadā, un arī šī ir izrādījusies problēma, jo Labklājības un veselības ministrijas līdz šim nav varējušas vienoties par to, kurai ministrijai tas būtu jādara.

Foto: LETA

Foto: LETA

Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta:
Ja paskatās kā Latvijas iedzīvotāji ziedo un palīdz, tas norāda, kas ir mūsu vērtības un ko mēs sagaidām – mēs esam gatavi dalīties ar savu naudu, lai palīdzētu un tā arī vajadzētu politiķiem reaģēt, jo bezmaksas veselības aprūpe ir tikai veseliem bērniem. Nedrīkst atstāt tik daudz uz Latvijas ziedotāju pleciem no medicīnas, kas ir deklarēta kā bezmaksas.

Par paliatīvās aprūpes pieejamību šonedēļ asa diskusija izvērtās šonedēļ LNT raidījumā Dombura studija, kur ministriem tika pārmests nepietiekams valsts atbalsts smagi slimu bērnu aprūpē.

Paliatīvi aprūpēta bērna mamma Inese Belicka:
Kā jūs izskaidrosiet faktu, ka pieejamība ir garantēta tikai rīdziniekiem? Tā ir sociālā aprūpe vai tā nav diskriminācija uz līdzenas vietas?

 

Foto: LETA

Foto: LETA

Labklājības ministrs, Uldis Augulis (ZZS):
Ja tas tā ir –, protams, es noskaidrošu. Tā ir Labklājības ministrijas atbildība un, ja mēs kaut ko neesam izdarījuši, tad to labosim.

 

Veselības ministrs sola līdzekļus atrast – kaut naudas visam neesot un nākas izvēlēties starp atsevišķu pacientu nepieciešamību saņemt dārgus aprūpes pakalpojumus, vai veselības aprūpes nodrošināšanu pēc iespējas lielākai sabiedrības daļai.

Foto: LETA

Foto: LETA

Veselības ministrs, Guntis Beļēvičš (ZZS):
Tekošā gada laikā mēs vairākkārtīgi sagādāsim līdzekļus, tad kad valstij būs līdzekļi. 2015. gada laikā es darīšu visu, ko varēšu un esmu pārliecināts, ka man izdosies.

Mediķi šos solījumus vērtē ar dalītām jūtām – ticēt gribās, bet  līdzīgus solījumus devuši arī visi līdzšinējie ministri.

Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības vadītāja Anda Jansone:
Es vakar intereses pēc pārskaitīju, cik mums ir veselības ministri ,ar kuriem esam sadarbojušies. Tie ir 11. Šis ir divpadsmitais, un pozitīvi ir tas, ka viņam ir viedoklis, viņš ir paudis ceļus, kā to redz risināt, bet ir tikai 50 dienas kopš viņš ir amatā un ir pāragri runāt par to vai izdosies vai nē.

Iepriekš Veselības ministrija paziņoja, ka tās prioritāšu izpildei no valsts budžeta nākošgad papildus nepieciešami 108 miljoni eiro, taču šonedēļ apstiprinātais valsts budžets,  veselības nozarei paredz papildus piešķirt 30, 63 miljonus eiro.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl