Komentāri

Vairāk nekā gadu Latvijā darbojas tā dēvētais ”auklīšu dienests”, un interese par to ir ļoti liela – kopš valsts finansiāli atbalsta auklīšu algošanu, oficiāli bērnu uzraudzības pakalpojumus sniedz vairāk nekā tūkstoš personu, noskaidroja raidījums 900 sekundes.

142 eiro par katru pieskatāmo bērnu – tik liels ir šobrīd valsts atbalsts privātajiem bērnudārziem vai cilvēkiem, kuri pieskata bērnus no pusotra gada līdz pirmsskolas vecumam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Aukle Laila Strazde:

Izdevīgi gan vecākiem, gan man kā auklītei. Vecākiem ir drošības sajūta, ka es kā auklīte sniedzu šo pakalpojumu kvalitatīvi. Lai kļūtu par auklīti, jāiziet pirmā medicīniskā palīdzība, jāiziet kursi profesionālas pilnveides ieguvei, un tikai tad var reģistrēties.

Šobrīd Izglītības kvalitātes valsts dienests saņem vidēji trīs četrus iesniegumus dienā par šādu bērnu uzraudzības pakalpojumu sniegšanu. Kopš pagājušā gada septembra, kad tas tika izveidots, tajā reģistrējies vairāk nekā tūkstotis personu. Aukles var strādāt gan savās, gan bērnu vecāku mājās.

Strādājot pilnu slodzi, aukles var pieskatīt ne vairāk kā 25 bērnus. Izglītības kvalitātes valsts dienests, kas uzrauga aukļu darbību, norāda, ka interese par bērnu uzraudzības pakalpojumiem ir negaidīti liela.

Ivans Jānis Mihailovs, Izglītības kvalitātes valsts dienesta pārstāvis:

Ir vairāki vecāki, kas mums teikuši ”paldies”, ka diezgan vienkārši izdevās sameklēt aukli. Turklāt viena lieta meklēt aukli sludinājumos, bet otra lieta – meklēt aukli mūsu reģistrā.

Meklēšana reģistrā nozīmējot, ka vecāki var apskatīties aukles izglītību un vai viņa nav krimināli sodīta.

Plašāk uzzini, skatoties video!

Lasi vēl